X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wiceminister rozwoju Robert Tomanek: nowa Polityka Przemysłowa była konsultowana z biznesem

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 17:30
-Założenia zaprezentowanej dziś Polityki Przemysłowej, to efekt wielomiesięcznych konsultacji i negocjacji. Polski biznes przedstawił swoje oczekiwania wobec rządu w Białej Księdze. I te postulaty zostały wykorzystane w nowym programie wspierania rozwoju polskiego przemysłu - powiedział Robert Tomanek, wiceminister rozwoju, pracy i technologii, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/SFIO CRACHO

Gość "Ekspresu Gospodarczego" przypomniał, że rząd chce wspomagać przemysł, nie tylko dlatego, że tworzy 1/4 polskiego PKB. Nowego typu wspieranie najbardziej rozwojowych branż naszej gospodarki, wpisuje się w unijną strategię autonomii strategicznej, co jest efektem skutków koronawirusa, takich jak nadmierne uzależnienie Europy od dostaw z innych regionów świata.

Polski model rozwoju przemysłu czerpie bezpośrednią inspirację z Białej Księgi biznesu. Nowe rozwiązania stworzą bardziej przyjazne dla firm przepisy prawne (deregulacje), zapewnią też ochronę przedsiębiorców przed nadmierną ingerencją państwa (tarcza prawna).

Zgodnie z tymi oczekiwaniami planowane jest kontynuowanie ulg podatkowych za np. robotyzację produkcji oraz wszelkiego typu inwestycje prywatne dotyczące innowacyjnych technologii. Firmy eksportowe zyskają od państwa różne formy zagranicznej promocji ( np. targi) oraz ochronę kredytów. Przewiduje się współpracę biznesu i państwa w sprawie zmiany rynku pracy (nowe modele kształcenia pracowników) oraz tworzenie agend badawczych pracujących bezpośrednio na rzecz branż przemysłowych.

Inspiracją do tych rozwiązań będzie brytyjski model kontraktów branżowych, które są formą umowy społecznej pomiędzy branżami i państwem ( dotyczącymi np. prywatnych nakładów inwestycyjnych na ograniczenie emisji CO2). Dzięki temu państwo będzie mogło wspierać najbardziej rozwojowe i proeksportowe branże, które będą wtedy odczuwały mniejsze ryzyko biznesowe. W zamian administracja publiczna zyska sprawność działania oraz większą transparentność państwa.


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą prowadziła Justyna Golonko.


Posłuchaj
05:00 Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Robert Tomanek ( "Ekspres Gospodarczy", Justyna Golonko PR 1) Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Robert Tomanek ( "Ekspres Gospodarczy", Justyna Golonko PR 1)

 

PR1/PR24/Justyna Golonko/sw  


Czytaj także

Prezydent: polskie firmy potrafią osiągać poziom już nie tylko europejski, ale i światowy

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 14:45
Z dumą odwiedzam takie firmy jak ta, bo to jest przykład, że Polak potrafi i że przemysł polski, rodzimy, może być na absolutnie światowym poziomie - mówił prezydent Andrzej Duda we wtorek w Siemiatyczach podczas odwiedzin w firmie Pronar produkującej m.in. sprzęt rolniczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Najszybszy zwrot VAT w Europie". Zobacz założenia programu Podatnik Bezgotówkowy

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 17:40
Resort finansów proponuje przedsiębiorcom program Podatnik Bezgotówkowy. To propozycja dla tych firm, które większość transakcji płatniczych przeprowadzają w systemie cashless. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: przed nami bardzo dobre lata dla polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 20:23
- Mamy dzisiaj najniższe w Europie bezrobocie, jedną z najszybciej rosnących produkcji przemysłowych, rekord w zakresie zamówień opisywanych przez wskaźnik PMI. Polska gospodarka szykuje się do rzeczywistego skoku - powiedział premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził firmę Miranda Textiles w Turku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Daje drogowskaz i konkretne formy wsparcia". Gowin o Polityce Przemysłowej Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 12:19
- To zestaw działań, który ma pomóc w pełni wykorzystywać i rozwijać potencjał polskiego przemysłu - powiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń