X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Karta Dużej Rodziny również w wersji cyfrowej. Zobacz, jak z niej korzystać

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 15:00
Aplikacja mObywatel poszerza swoją funkcjonalność. W cyfrowym portfelu, potwierdzającym między innymi tożsamość, od dzisiaj będzie też dostępna Karta Dużej Rodziny.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Do tej pory posiadacze tradycyjnej wersji, żeby skorzystać z elektronicznego odpowiednika, musieli złożyć wniosek. Teraz nie będzie to konieczne - poinformowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.


Posłuchaj
00:21 11125741_2.mp3 Minister rodziny Marlena Maląg - o cyfrowej wersji Karty Dużej Rodziny. (IAR)

rodzina 500 plus 1200 free.jpg
Wniosek o 500+ złożymy tylko elektronicznie. Szykują się zmiany w programie

Jak mówiła podczas spotkania online szefowa tego resortu Marlena Maląg, nowe, cyfrowe rozwiązanie to wyjście naprzeciw oczekiwaniom i wymogom współczesnego świata.

Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz dodał, że do korzystania z tego rozwiązania niezbędna jest instalacja lub aktualizacja w smartfonie aplikacji mObywatel.


Posłuchaj
00:20 11125741_1.mp3 Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz o tym, jak korzystać z cyfrowej wersji Karty Dużej Rodziny. (IAR)

Cyfrowe rozwiązanie zostało wprowadzone po kwietniowym uchwaleniu przez Sejm nowelizacji ustawy o Karcie Dużej Rodziny. Z karty korzysta ponad milion rodzin, a ponad 3 miliony 400 tysięcy kart jest aktywnych.

IAR, PR24, akg

Czytaj także

Eksperci o Nowym Ładzie: ważne jest nie tylko finansowe wsparcie rodzin, ale też zapewnienie zorganizowanej opieki nad dziećmi

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 12:12
W audycji "Rządy pieniądza" o rozwiązaniach prorodzinnych proponowanych w Nowym Ładzie rozmawiali Agnieszka Durlik z KIG i Piotr Bujak z PKO BP. Goście zaznaczyli, że finansowe wsparcie rodzin jest potrzebne, ale aby rodzice mogli wracać do pracy, warto je uzupełnić o organizację placówek opiekuńczych.
rozwiń zwiń