X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wzrosły aktywa rezerwowe Polski. Zobacz najnowsze dane NBP

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 16:00
Na koniec maja 2021 r. oficjalne aktywa rezerwowe Polski, zarządzane przez NBP, wynosiły 133,4 mld euro, a w przeliczeniu na dolary amerykańskie - 162,7 mld dol. - poinformował polski bank centralny.
Zaostrzenie polityki monetarnej Fed może spowodować wzrost ceny dolara
Zaostrzenie polityki monetarnej Fed może spowodować wzrost ceny dolaraFoto: Svetlana Lukienko/ Shutterstock

NBP opublikował dane o stanie oficjalnych aktywów rezerwowych. Wynika z nich, że na koniec maja 2021 r. ich stan wyrażony w euro wyniósł 133,4 mld euro i był wyższy o 4,7 mld euro niż na koniec kwietnia 2021 r.

Stan rezerw wyrażony w dolarach zwiększył się o 7,1 mld dol. i osiągnął poziom 162,7 mld dol.

shutterstock_złoto_1200.jpg
Ile rezerw złota ma NBP? Znamy najnowsze dane banku centralnego

Jak przypomniał Narodowy Bank Polski, bank centralny zarządza rezerwami dewizowymi, dbając o maksymalizowanie ich zyskowności, jednak priorytetem jest ich bezpieczeństwo i zachowanie niezbędnego poziomu płynności.

- NBP inwestuje rezerwy w typowe instrumenty stosowane przez banki centralne. Zdecydowana ich większość (ponad 70 proc.) jest inwestowana w rządowe papiery wartościowe, w papiery emitowane przez instytucje międzynarodowe oraz agencje rządowe.

Pozostała kwota jest utrzymywana w formie lokat w bankach o wysokiej ocenie wiarygodności oraz w złocie monetarnym - napisano w komunikacie NBP.

PR24, akg

Czytaj także

Polacy coraz więcej oszczędzają. Eksperci o rosnących depozytach gospodarstw domowych i przedsiębiorstw

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 13:45
Rekordowe kwoty depozytów bankowych zarówno polskich gospodarstw domowych, jak i firm to wynik niepewności towarzyszącej pandemii. Gdy gospodarka się otwiera, widzimy pierwsze symptomy spadku dynamiki depozytów, a wzrostu konsumpcji - mówiła w audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24 główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek. Prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, dodała, że wydawanie pieniędzy powinno być jednak rozsądne, a przedsiębiorcy powinni jak najszybciej zacząć inwestować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W kwietniu kwota udzielonych kredytów mieszkaniowych najwyższa od co najmniej grudnia 2014 r. Znamy nowe dane NBP

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 14:30
W kwietniu udzielono kredytów na nieruchomości mieszkaniowe o wartości 7.187 mln zł, czyli o 3,06 proc. więcej mdm. - podał NBP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile rezerw złota ma NBP? Znamy najnowsze dane banku centralnego

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 11:30
Posiadany przez NBP zasób złota na koniec ubiegłego roku wyniósł 228,7 tony, a łączna wartość kruszcu sięgnęła 52,3 mld zł. Stanowiło to 7,5 proc. aktywów NBP na koniec 2020 roku - poinformował bank centralny w sprawozdaniu rocznym.
rozwiń zwiń