X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Moja Woda". Zainteresowanie programem nie słabnie. 10 czerwca mija termin składania wniosków

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 16:35
Do dziś do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej w ramach programu "Moja Woda" wpłynęło 19,5 tysiąca wniosków na niemal 94 miliony złotych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/satit sewtiw

Najnowsze dane przekazał Informacyjnej Agencji Radiowej wiceprezes Narodowego Funduszu Artur Lorkowski. O dofinansowanie przydomowych instalacji retencyjnych można ubiegać się jeszcze do 10 czerwca.

Wiceprezes Artur Lorkowski mówi, że budżet programu, który wynosi 100 milionów, jest prawie wyczerpany. - Do 1 czerwca otrzymaliśmy 19,5 tysiąca wniosków na prawie 94 miliony złotych - poinformował.

Posłuchaj
00:21 11112550_2.mp3 Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Lorkowski o dofinansowaniu przydomowych instalacji retencyjnych. (IAR)

 

Zaznaczył jednocześnie, że zgodnie ze wcześniej zapowiedziami, wojewódzkie fundusze będą zbierały te elektroniczne aplikacje do 10 czerwca.

free oczko wodne moja woda 1200.png
Program "Moja Woda" nabiera tempa. Złożono już ponad 17 tys. wniosków

Wiceprezes zapewnił, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie chciał sfinansować wszystkie wnioski, które zostaną złożone w terminie. W przypadku wyczerpania środków instytucja będzie rekomendowała ministrowi klimatu, aby znaleźć dodatkowe pieniądze.

Posłuchaj
00:26 11112550_1.mp3 Wceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Lorkowski przypomina, że z programu „Moja Woda” można otrzymać dofinansowanie na budowę przydomowych mikroinstalacji retencyjnych. (IAR)

 

Lorkowski przypomina, że z programu "Moja Woda" można otrzymać dofinansowanie na budowę przydomowych mikroinstalacji retencyjnych. O pieniądze mogą ubiegać się właściciele domów. Maksymalna dotacja to 5 tysięcy złotych, ale nie więcej niż 80 procent kosztów budowy przydomowej instalacji do zbierania wody opadowej i roztopowej.

Celem programu jest zatrzymywanie wody, minimalizacja skutków suszy i ograniczenie zagrożenia powodziowego. W ubiegłym roku również cieszył się dużym zainteresowaniem i ostatecznie zwiększono jego budżet do 115 milionów złotych. Do Wojewódzkich Funduszy wpłynęło wówczas niemal 25 tysięcy wniosków.

PR24, akg

Czytaj także

Program "Moja Woda" nabiera tempa. Złożono już ponad 17 tys. wniosków

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 11:17
Ponad 17 tys. beneficjentów złożyło do tej pory wnioski o dotacje w ramach tegorocznego programu "Moja Woda". Taką informację przekazał dziś w Sejmie wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. O realizację programu zapytali posłowie Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wchodzi w życie nowela ustawy o efektywności energetycznej. Dotyczy ciepła i zużytej wody

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 16:00
W sobotę wchodzi w życie nowelizacja ustawy o efektywności energetycznej - poinformował w piątkowym komunikacie Urząd Regulacji Energetyki. Wprowadza ona obowiązki dla odbiorców wody i ciepła, a także dla ich dostawców.
rozwiń zwiń