X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Polacy przełożą część wyjazdów zagranicznych na rynek krajowy". Gut-Mostowy o odrodzeniu branży turystycznej

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 15:50
W zbliżającym się sezonie letnim branża turystyczna będzie miała podobne obroty, jak w latach sprzed pandemii, a fundamentem będzie rozwój turystyki krajowej - ocenił podczas konferencji prasowej w Nowym Targu wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: My Ocean Production/Shutterstock

- Z naszych badań w resorcie rozwoju wynika, że Polacy przełożą część wyjazdów zagranicznych na rynek krajowy - jest to od kilku do kilkunastu procent według różnych badań, ale jest to na tyle duża i ważna kwota, że wszystkie atrakcje turystyczne, wszystkie regiony turystyczne w Polsce mogą oczekiwać wzmożonego ruchu turystycznego - mówił Gut-Mostowy.

Kraków 1200.jpg
"Duże miasta czekają na turystów". Karpiński o luzowaniu obostrzeń w branży turystycznej

Przypomniał, że rynek turystyki krajowej w Polsce stanowi około 2/3 obrotów w turystyce, a 1/3 to turyści zagraniczni.

Wiceminister zaznaczył, że turyści obecnie częściej poszukują na wypoczynek terenów atrakcyjnych przyrodniczo i unikają tłumów. Według jego wiedzy, miasta turystyczne będą cieszyły się mniejszą frekwencją turystyczną, a regiony górskie, nadmorskie, gospodarstwa agroturystyczne czy Mazury, będą bardziej oblegane.

- Na te nowe preferencje polskich turystów musimy być przygotowani jako branża. Na pewno najbliższe wakacje będą dla Polaków udane, zwłaszcza na rynku krajowym. Polski bon turystyczny, który wprowadziliśmy prawie rok temu, będzie elementem motywującym do korzystania z turystyki krajowej - mówił wiceminister.

PR24, akg

Czytaj także

Paszport covidowy szansą na odrodzenie turystyki?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 09:11
Wakacyjny czas sprzyja planom wyjazdowym. Z uwagi na pandemię COVID-19 wiele państw wprowadza jednak liczne obostrzenia. By uporządkować chaos informacyjny, pojawił się pomysł wprowadzenia paszportu covidowego. Czy rzeczywiście byłby pomocny?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Duże miasta czekają na turystów". Karpiński o luzowaniu obostrzeń w branży turystycznej

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 19:00
- Mam nadzieję, że wyjazdy krajowe będą popularne, gdyż obostrzenia nie będą dotykały podróżujących - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Karpiński, ekspert ds. turystyki WSB we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

LOT stawia na turystykę. Wakacyjne wyjazdy sposobem na wyjście z zapaści

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 15:25
Nie ruch biznesowy, ale turystyka ma wyciągnąć Polskie Linie Lotnicze LOT z zapaści spowodowanej pandemią. O szczegółach mówił prezes LOT-u Rafał Milczarski, który pierwszy raz od półtora roku spotkał się z dziennikarzami. Według niego, wyraźna poprawa kondycji w lotnictwie może być widoczna pod koniec przyszłego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przywrócenie swobody przepływu osób". Ekspert o łagodzeniu restrykcji dot. podróżowania

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 19:30
Komisja Europejska zarekomendowała dzisiaj, aby państwa członkowskie UE stopniowo łagodziły restrykcje dotyczące podróżowania, w tym przede wszystkim dla posiadaczy unijnych certyfikatów COVID-19. 
rozwiń zwiń