X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wiceprezes PKP Intercity: musimy jako branża odzyskać zaufanie pasażerów nadwyrężone przez pandemię

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 17:00
-Od 2015 roku widzieliśmy pozytywny trend do korzystania z przewozów kolejowych. Liczba pasażerów wzrosła o 20 procent, bo Polacy zaczęli dostrzegać duże inwestycje w nowy tabor, dworce i torowiska. Pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) pomogą w modernizacji całego polskiego kolejnictwa - powiedział Tomasz Gontarz, wiceprezes PKP Intercity w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Materiały prasowe

Gość "Ekspresu Gospodarczego" podkreślił, że unijne środki przewidziane na odbudowę gospodarek, w tym polskiej stawiają na rozwój niskoemisyjnych systemów transportu zbiorowego. A takim właśnie jest przewóz towarów i pasażerów pociągami.

Wiceprezes Tomasz Gontarz przypomniał, że przewóz tylko jednego pasażera na trasie Warszawa - Kraków daje trzykrotnie mniejszą emisję dwutlenku węgla niż podróż tego samego pasażera samochodem na tej samej trasie. W przypadku lotu samolotem, też na tej samej trasie, emisja CO2 byłaby nawet 8-krotnie wyższa niż przejazd pociągiem.

Wiceprezes PKP Intercity podkreślił, że w badaniach, które zleciła jego firma, widać coraz większą troskę Polaków o stan globalnego klimatu i polskiej ekologii. 

Wiceprezes Tomasz Gontarz przypomniał, że pieniądze KPO będą wykorzystane na wsparcie wszystkich przewoźników transportu zbiorowego, nie tylko grupy PKP, ale także na pomoc dla przewoźników regionalnych. Kluczem do odzyskania zaufania klientów, które zostało nadszarpnięte z powodu COVID-19, są inwestycje w podniesienie jakości przewozów pasażerskich przez kupno nowych składów, inwestycje w trakcję kolejową, remont dworców i przywracanie wielu połączeń kolejowych.

Pozwoli to na przekroczenie liczby przewożonych pasażerów, które przed pandemią sięgało poziomu 335 mln pasażerów rocznie.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą prowadził Błażej Prośniewski.


Posłuchaj
05:14 Tomasz Gontarz wiceprezes PKP Intercity gościem "Ekspresu Gospodarczego" (Błażej Prośniewski PR1) Tomasz Gontarz wiceprezes PKP Intercity gościem "Ekspresu Gospodarczego" (Błażej Prośniewski PR1)

 

PR1/PR24/Błażej Prośniewski/sw 

Czytaj także

PKP Intercity podsumowało rok 2020 i przedstawiło plany na 2021

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 12:30
2020 rok przyniósł widoczne efekty w postaci największego programu inwestycyjnego w historii PKP Intercity. Park taborowy przewoźnika wzmocniło 30 nowoczesnych lokomotyw elektrycznych oraz ponad 130 zmodernizowanych wagonów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W tym roku PKP Intercity kupi nowy tabor za pieniądze z EBI. Wiemy o jakie sumy chodzi

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 11:20
PKP Intercity zamierza od tego roku wykorzystywać środki, które spółka pozyskała dzięki umowie kredytowej zawartej z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) - poinformowała PAP rzeczniczka kolejowego przewoźnika Katarzyna Grzduk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Ziemi. Współczesna ekologia stawia na transport szynowy

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 13:50
Unia Europejska promuje kolej jako najbardziej ekologiczny środek transportu. Za takimi deklaracjami idą pieniądze, które wspierają modernizację i tworzenie nowych odcinków. Każdy, kto chce dać chwilę wytchnienia naszej planecie, powinien wybrać transport szynowy. Najlepiej od dziś, od 22 kwietnia, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsze wagony Combo już na torach

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 14:20
Pierwsze dwa wagony Combo trafiły do spółki PKP Intercity. To dobra wiadomość przede wszystkim dla niepełnosprawnych podróżujących, a także dla rodzin z małymi dziećmi. Ten typ wagonu gwarantuje o wiele wygodniejszą podróż, niż w klasycznych składach.
rozwiń zwiń