X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nie zapomnij złożyć deklarację PIT. Dziś jest na to ostatni dzień

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 09:40
Dziś 30 kwietnia, w piątek mija ostatni termin na składanie do urzędów skarbowych deklaracji podatkowych PIT za 2020 rok. O zasadach odliczania ulg mówiła w audycji "Po pierwsze ekonomia" w Programie 1 Polskiego Radia, Magdalena Rzeczkowska wiceminister finansów. A drugi gość audycji: prawniczka Ewelina Czechowicz zwracała uwagę na staranne wypełnianie PIT, aby unikać kłopotów z fiskusem.  
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Iren Moroz/shutterstock

Ministerstwo Finansów przypomina, że można to zrobić w Internecie poprzez usługę Twój e-PIT, system e-Deklaracje lub w formie  papierowej. Jednak w usłudze Twój e-PIT, jeśli podatnik samodzielnie nie złoży swojego rozliczenia,  zeznania zostaną automatycznie zaakceptowane i złożone.

Warto więc uzupełnić je samemu, by skorzystać z przysługujących ulg i odliczeń – zachęcała w audycji Magdalena Rzeczkowska, wiceminister finansów i szefowa Krajowej Administracji Skarbowej. Od kilku lat można korzystać też z ulgi termomodernizacyjnej.

Podatnicy, którzy rozliczają się w sposób elektroniczny mogą liczyć na szybszy zwrot nadpłaty podatku.

Dotąd z usługi Twój e-PIT skorzystało prawie 5,5 miliona podatników. W sumie drogą elektroniczną zeznania podatkowe złożyło ponad 14 milionów osób.


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji "Po pierwsze ekonomia" 


Posłuchaj
02:31 Dziś ostatni dzień na złożenie deklaracji PIT ( audycja "Po pierwsze ekonomia" Błażej Prośniewski PR1) Dziś ostatni dzień na złożenie deklaracji PIT ( audycja "Po pierwsze ekonomia" Błażej Prośniewski PR1)

 

PR1/PR24/Błażej Prośniewski/sw 

Czytaj także

Rozliczenie PIT. Jak przekazać 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 15:00
- Ważne przypomnienie o możliwości przekazania 1 procent podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Można to zrobić w bardzo prosty sposób - mówi Iwona Prószyńska, rzecznik prasowy ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak obniżyć podatek PIT za ubiegły rok? Lista ulg i odliczeń jest długa

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 12:46
Ulga podatkowa to przewidziany w przepisach przywilej każdego podatnika, który pozwala na zmniejszenie wysokości podatku PIT. Istnieją dwa rodzaje odliczeń – od dochodu, umożliwiające w wielu przypadkach zejście do niższej stawki podatkowej, oraz odliczenie od podatku, które to zmniejsza wysokość samej kwoty podatku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czekasz na zwrot podatku? Sprawdź, co umożliwia nowa usługa

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 16:25
Status zwrotu, czyli informacja o dokonanych zwrotach PIT i VAT to nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym - informuje Ministerstwo Finansów. Dzięki niej użytkownik dowie się, jaka jest data zwrotu, bądź czy nadpłata zostaje zaliczona na inne zobowiązania podatkowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przypominamy, jakie ulgi i odliczenia przysługują za 2020 rok. To już ostatni dzwonek

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 07:00
Ulga podatkowa to przewidziany w przepisach przywilej każdego podatnika, który pozwala na zmniejszenie wysokości podatku PIT. Istnieją dwa rodzaje odliczeń – od dochodu, umożliwiające w wielu przypadkach zejście do niższej stawki podatkowej, oraz odliczenie od podatku, które to zmniejsza wysokość samej kwoty podatku.
rozwiń zwiń