X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jak będą wydawane pieniądze z nowego budżetu UE na rolnictwo? Ministerstwo ujawniło szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 15:35
W resorcie rolnictwa trwają prace nad zatwierdzeniem planów wydatkowania środków z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Chodzi o Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027. Ostatnie korekty wprowadzono też do Krajowego Planu Odbudowy w segmencie rolnictwa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay

- W wyniku ostatnich porozumień międzyresortowych, część zadań zwiększy swój budżet - zapowiedział wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik.


Posłuchaj
00:30 11046769_2.mp3 Wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik o pracach nad zatwierdzeniem planów wydawania środków z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. (IAR)

 

- Głównie planowane jest zwiększenie środków na przetwórstwo produktu lokalnego. Było na to działanie pół miliarda euro, uda się zwiększyć tu pulę do 1,2 miliarda. Będą też pieniądze na przedsięwzięcia wodno-kanalizacyjne i działania likwidujące tradycyjne piece grzewcze. Zapewniono waloryzację środków wspierających rolnictwo precyzyjne oraz cyfryzację w rolnictwie. Do tego likwidacja białych plam na mapie bez dostępu do internetu - wyliczał sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa.

rolnik 1.jpg
Wiceminister funduszy: Krajowy Plan Odbudowy będzie satysfakcjonujący dla obszarów wiejskich

W przypadku Planu Strategicznego dla WPR, trwa opracowywanie nowej wersji dokumentu - po zgłoszonych uwagach. - Musimy rozpatrzeć nadesłane postulaty i uwagi. Następnie Plan będzie przedstawiony do publicznej wiadomości, to może być czerwiec. Następnie dokument trafi pod obrady rządu oraz finalnie będzie wysłany do Komisji Europejskiej - zapowiadał wiceminister Bartosik.

Posłuchaj
00:22 11046769_1.mp3 Wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik o pracach nad zatwierdzeniem planów wydawania środków z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. (IAR)

 

W nowej perspektywie finansowej UE Polska ma otrzymać ze wspólnego budżetu około 770 miliardów złotych. W kwocie tej zawiera się część bezzwrotnych subwencji oraz pożyczek. Na rolnictwo w ramach WPR przeznaczone będzie około 130 miliardów złotych.

IAR, PR24, akg

Czytaj także

Wiceminister funduszy: Krajowy Plan Odbudowy będzie satysfakcjonujący dla obszarów wiejskich

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 16:05
750 miliardów złotych trafi do Polski w latach 2021-2027 - to dla naszego kraju olbrzymi zastrzyk finansowy. Prace Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) dotyczą Funduszu Odbudowy, polityki spójności, instrumentu React-EU i Funduszu Sprawiedliwej Transformacji - mówił podczas posiedzenia Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unijny "plan awaryjny" bezpieczeństwa żywnościowego na wypadek kryzysu. Znamy jego założenia

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 15:11
Komisja Europejska planuje wprowadzić mechanizm reagowania na kryzysy żywnościowe, tzw. plan awaryjny. Ma on zapewnić mieszkańcom UE bezpieczeństwo dostaw żywności na wypadek kryzysu, np. epidemii. Do 3 maja zainteresowani mogą wypełnić ankietę, która pomoże w opracowaniu takiego planu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krótkie łańcuchy dostaw. ARiMR przyjmuje wnioski o wsparcie inwestycyjne

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 07:54
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje w tworzenie krótkich łańcuchów dostaw.
rozwiń zwiń