X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jarosław Gowin: chcemy pomóc innowatorom w spełnieniu ich marzeń o biznesie

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 14:50
W ramach Strefy Pomysłodawcy innowatorzy będą mogli uzyskać dostęp do niezbędnej infrastruktury, zweryfikować swoje pomysły biznesowe i skorzystać z doradztwa biznesowego oraz technologicznego - zapowiedział w wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Ocenił, że "Polacy (...) są narodem kreatywnym, często jednak te pomysły nie wychodzą jednak poza fazę koncepcyjną", m.in. ze względu na brak środków. - Chcemy pomóc innowatorom w spełnieniu ich marzeń o biznesie - zadeklarował wicepremier.

Zapowiedział, że w ramach uruchamianego projektu Strefy Pomysłodawcy, który ma być częścią Planu dla Pracy i Rozwoju, polscy innowatorzy "będą mogli uzyskać dostęp do niezbędnej infrastruktury, będą mogli zweryfikować swoje pomysły biznesowe, (...) skorzystać z doradztwa biznesowego oraz technologicznego, a także w zakresie wymagań, którym muszą sprostać przedsiębiorcy", gdyż na końcu każdy patent musi przejść test, jakim jest wdrożenie gospodarcze - poinformował szef MRPiT.

innowacje1200.jpg
Kadry naukowe kluczowe w innowacyjnej gospodarce

Dodał, że, "liczne analizy ekonomiczne wskazują, że przedsiębiorcy wytwarzający prawa własności intelektualnej odnotowują wyższe wyniki finansowe i ekonomiczne od tych, którzy nie są właścicielami takich praw".

Według Gowina przedsiębiorcy, którzy są właścicielami praw własności intelektualnej w przeliczeniu na jednego pracownika mają przychód wyższy o 20 proc. - To kluczowa przewaga konkurencyjna - powiedział szef MRPiT.

Znak towarowy z kolei to według wicepremiera "nie tylko istotny składnik majątku przedsiębiorcy, który sam w sobie może być źródłem dochodu, to również skuteczne narzędzie promocyjne, które może być wykorzystywane do uwiarygodniania przedsiębiorstwa - dlatego bardzo ważne jest prawidłowe zabezpieczenie go przed ewentualnymi naruszeniami".

- Jako ministerstwo, chcąc spopularyzować ochronę znaków towarowych, zgłosiliśmy do Urzędu Patentowego znak słowno-graficzny Plan dla Pracy i Rozwoju - Praca, Rozwój, Bezpieczeństwo - poinformował wicepremier.

Prezes Urzędu Patentowego RP Edyta Demba-Siwek Urząd poinformowała, że Urząd przygotował pakiet dla innowatora. Chodzi o pomoc małym i średnim firmom najpierw w zidentyfikowaniu własnych zasobów, a następnie we wskazaniu sposobu ich ochrony.

Posłuchaj
00:26 11047134_1.mp3 Prezes Urzędu Patentowego RP Edyta Demba-Siwek o pomocy dla innowatorów. (IAR)

 

Jak dodała, przedsiębiorcy często wskazują, że barierą do ochrony patentów są wysokie koszty, dlatego Urząd planuje dofinansowanie

Czytaj także

"Go to Brand". Unijne miliony na zagraniczną promocję innowacyjnych polskich firm

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 17:27
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozstrzygnęła 6. edycję konkursu "Go to Brand". Mikro, małe i średnie firmy otrzymają łącznie prawie 327 mln zł z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na promocję swoich marek za granicą - poinformowało Ministerstwo Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kadry naukowe kluczowe w innowacyjnej gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 15:02
Wzmocnienie potencjału innowacyjności jest jednym z najważniejszych elementów rozwoju gospodarki odpornej na niespodziewane wydarzenia i kryzysy - wskazują analitycy PIE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziesiątki miliardów złotych na badania i innowacje. Kończą się konsultacje publiczne programu FENG

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 10:26
Budżet programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki to 36 mld zł – poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Środki te trafią m.in. na badania, wdrażanie innowacji, wykorzystywanie zaawansowanych technologii oraz transformację przemysłową.
rozwiń zwiń