X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polska liderem w refundacji unijnych środków. MFiPR podało najnowsze dane

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 11:04
Polska osiągnęła najwyższą w historii członkostwa w Unii Europejskiej pozycję w refundacji środków - podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

- Nigdy jeszcze Polska nie była tak wysoko w obecnej perspektywie finansowej. Po raz pierwszy zostaliśmy liderem UE w zakresie absorpcji alokacji unijnej z wynikiem 57,4 procent. To między innymi dzięki zwiększeniu wydatków, w tym na walkę z pandemią Polska wybiła się na lidera - poinformował wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Unia europejska parlament europejski free shutt 1200 .jpg
Polska chce skorzystać z unijnego Funduszu Odbudowy. Liczy na 58,1 mld euro

Wskazano, że według stanu na 22 kwietnia 2021 r. Unia Europejska przekazała Polsce tytułem refundacji poniesionych wydatków w ramach Funduszu Spójności, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Inicjatywy dla Ludzi Młodych łącznie blisko 44,2 mld euro.

W Polsce z unijnym dofinansowaniem jest realizowanych aktualnie ponad 89 tys. inwestycji o łącznej wartości prawie 522 mld zł. W tej kwocie - jak czytamy - udział funduszy UE to 317,3 mld zł, czyli ponad 91 proc. wszystkich dostępnych środków dla naszego kraju. Dodano, że czas na inwestowanie funduszy unijnych na lata 2014-2020 mamy do końca 2023 roku.

- Polska jest w tej chwili dokładnie w tym miejscu, w którym powinniśmy być zgodnie z założeniami dotyczącymi tempa wydatkowania środków unijnych - podano.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Na Warmię i Mazury trafią dodatkowe fundusze UE. Każde województwo może liczyć na dodatkowe środki

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 08:27
Województwo warmińsko-mazurskie otrzyma 1,2 mld euro z funduszy unijnych na realizację programu regionalnego. Daje to 860 euro w przeliczeniu na jednego mieszkańca – poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Do rozdysponowania na wszystkie regiony jest jeszcze 7,1 mld euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska chce skorzystać z unijnego Funduszu Odbudowy. Liczy na 58,1 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 12:07
Polska chce skorzystać z unijnych Funduszy Odbudowy i Odporności. Szacuje się, że ich napływ podbije dynamikę PKB w latach 2021-27 o 0,2 pkt. proc. rocznie i w takiej samej skali przyczyni się do spadku długu publicznego - szacuje agencja ratingowa Moody's.
rozwiń zwiń

Czytaj także

8 mld euro na cyfryzację i zieloną transformację firm. Ekspert: wierzę, że polski biznes sprosta wyzwaniu

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 06:57
Osiem miliardów euro jest do wykorzystania przez firmy, które chcą być bardziej innowacyjne i skorzystać z Programu Funduszów Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027. Obecnie trwają w tej sprawie e-konsultacje.
rozwiń zwiń