X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Minister finansów: Polska na podium w rankingu bezpośrednich inwestycji zagranicznych

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 15:47
Podium dla Polski w rankingu fDi Magazine. Nasz kraj znalazł się na trzecim miejscu pod względem liczby i wartości ogłoszonych w lutym bezpośrednich inwestycji zagranicznych - przekazał minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.
Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński
Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz KościńskiFoto: twitter.com / Ministerstwo Finansów

Jak dodał minister, "tak było i jest, mimo trwającej pandemii COVID-19".

- Naszym atutem są m.in. dobrze wykształceni i wykwalifikowani pracownicy, łatwy dostęp do rynków UE, wysoka jakość produkcji i usług. Wysoka atrakcyjność inwestycyjna Polski to dowód na siłę polskiej gospodarki, ale też potwierdzenie stabilnej sytuacji w finansach publicznych - wskazał Kościński.

shutt inwestycje 1200.jpg
Polska trzecią w Europie preferowaną lokalizacją dla inwestycji zagranicznych

"Puls Biznesu" napisał, że 30 zagranicznych firm ogłosiło w lutym, iż wyda nad Wisłą 1,2 mld dol. Lepsze okazały się tylko USA i Hiszpania.

- Polska znalazła się na podium pod względem liczby i wartości ogłoszonych w lutym bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) — podaje fDi Markets, firma analityczna z grupy Financial Times. 30 firm obiecało, że wyda nad Wisłą 1,2 mld dol. Największy inwestor to szwedzki Northvolt, który zbuduje w Gdańsku fabrykę za 200 mln dol. i zatrudni 500 osób - czytamy na stronach internetowych "PB".

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Polska trzecią w Europie preferowaną lokalizacją dla inwestycji zagranicznych

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 12:12
Polska jest trzecią w Europie preferowaną lokalizacją dla inwestycji zagranicznych - poinformowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Zaznaczono, że w 2020 roku PAIH obsłużyła blisko 200 projektów inwestycyjnych o wartości prawie 40 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inwestycje zagraniczne w Polsce. Rząd chce powołać specjalnego pełnomocnika

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 17:30
Rada Ministrów w trybie obiegowym przyjęła projekt rozporządzenia w sprawie ustanowienia pełnomocnika rządu do spraw inwestycji zagranicznych w Polsce - wynika z informacji zamieszczonej w wykazie prac legislacyjnych rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy prawdziwy zalew inwestycji". Polska włącza się w wyścig o e-napęd

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 11:09
Polska, tak jak inne kraje europejskie, włącza się dzięki inwestycjom zagranicznych koncernów do e-wyścigu. Oznacza budowę nie tylko fabryk elektrycznych samochodów, ale i akumulatorów. Przykładem jest budowa w Dąbrowie Górniczej fabryki separatorów – jednego z głównych elementów akumulatora litowo-jonowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dla branży nowoczesnych technologii nasz rynek jest szczególnie atrakcyjny". Premier o inwestycjach w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 10:42
Pomimo trudności spowodowanych pandemią Polska notuje kolejne sukcesy w przyciąganiu inwestorów - oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Przywołał też analizy wskazujące, że w lutym Polska była trzecim na świecie odbiorcą bezpośrednich inwestycji zagranicznych.
rozwiń zwiń