X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR. Ekspert: Polskę trzeba przestawić na zeroemisyjne tory

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 18:02
- Przed nami Szczyt Klimatyczny TOGETAIR. Wydarzeniu towarzyszyć będzie publikacja pierwszego Polskiego Multimedialnego Raportu Klimatycznego - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Agata Śmieja, prezes Fundacji Czyste Powietrze. 
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Podczas szczytu, który rozpocznie się w najbliższą środę 21 kwietnia, odbędzie się 16 debat tematycznych. Będą podczas nich omawiane takie tematy jak m.in. konsekwencje zmian klimatycznych, walka ze smogiem, modernizacja ciepłownictwa, transformacja energetyczna, rozwój technologii wodorowej i przyszłość energetyki wiatrowej oraz niskoemisyjnego transportu, elektromobilności czy przestawienie gospodarki na model cyrkulacyjny, oparty na recyklingu i ponownym wykorzystaniu surowców.

las zmiany klimat planeta shutters 1200 Luma creative.jpg
"Stawiamy sobie bardzo ambitne cele". Prezydent o ochronie klimatu

Jak mówiła ekspertka - celem zbliżającego się Szczytu Klimatycznego TOGETAIR jest pokazanie, że synergia w ochronie klimatu jest możliwa, jeśli do współpracy zaprosimy wszystkie sektory w kraju.


Posłuchaj
05:05 _PR1_AAC 2021_04_19-16-35-22.mp3 Agata Śmieja - prezes Fundacji Czyste Powietrze, która była gościem radiowej Jedynki - mówiła o celach zbliżającego się Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2021. Rozmawiał Błażej Prośniewski.

Dlatego - dodała - na szczyt zaprosiliśmy wszystkich decydentów, którzy mogą przyczynić się do poprawy jakości powietrza i "przestawienia Polski na zeroemisyjne tory".

Jak stwierdziła - także my sami możemy się przyczynić do poprawy jakości powietrza, dbając o to, czym palimy, żeby ograniczyć spalanie węgla, ale przede wszystkim śmieci, które "wciąż lądują w tzw. kopciuchach".

Do tego dochodzi - oceniła - również upowszechnianie elektromobilności czy wybieranie jako środka transportu kolei, "która jest obecnie najmniej emisyjnym źródłem transportu".

PR1, PR24, akg

Czytaj także

Nowe porozumienie ws. redukcji CO2. Minister klimatu: Polska zabezpieczyła swoje interesy

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 13:26
- Porozumienie w sprawie zwiększenia celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych pozwala realizować cel unijny, ale także tworzy warunki dla sprawiedliwej transformacji polskiej energetyki - oświadczył w piątek minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łatwe dla Polski nie będą". Ekspert o nowych celach polityki klimatycznej UE

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 21:01
- Nie mamy energetyki jądrowej, ani innych zastępczych źródeł, które mogłyby zapewnić energię elektryczną gdy nie grzeje słońce i nie wieje wiatr. Niestety, takich okresów, kiedy oba te źródła energii są nieczynne, w naszym klimacie jest dużo - powiedziała w Polskim Radiu 24 Teresa Wójcik z "Tygodnika Solidarność" i portalu BiznesAlert.pl w odpowiedzi na pytanie o wyzwania przed Polską w kontekście nowych unijnych planów transformacji energetycznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA i UE razem chcą chronić klimat. Jakub Wiech: mają wspólne cele

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 17:32
Specjalny wysłannik prezydenta USA ds. klimatu John Kerry ocenił, że koszt przystosowania światowej gospodarki, by ograniczyć zmiany klimatyczne, wynosi 2,5-4 bilionów dolarów. Podczas spotkania z francuskimi politykami Kerry wezwał największe gospodarki świata do szybszych redukcji emisji gazów cieplarnianych i zapewnienia, że do 2050 r. osiągną neutralność klimatyczną. Ekspert energetyczny Jakub Wiech ocenia, że USA i UE mają te same cele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stawiamy sobie bardzo ambitne cele". Prezydent o ochronie klimatu

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 16:05
- Chcemy, aby nasz przemysł się przekształcał, ale mamy bagaż z czasów, gdy nie byliśmy państwem w pełni suwerennym i nie decydowaliśmy o kierunkach rozwoju - mówił prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z Młodzieżową Radą Klimatyczną.
rozwiń zwiń