X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Na Warmię i Mazury trafią dodatkowe fundusze UE. Każde województwo może liczyć na dodatkowe środki

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 08:27
Województwo warmińsko-mazurskie otrzyma 1,2 mld euro z funduszy unijnych na realizację programu regionalnego. Daje to 860 euro w przeliczeniu na jednego mieszkańca – poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Do rozdysponowania na wszystkie regiony jest jeszcze 7,1 mld euro.
Warmia
Warmia Foto: Pawel Oleszczuk/Shutterstock

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przeprowadza rozmowy z przedstawicielami wszystkich województw o finansowaniu programów regionalnych na lata 2021-2027 r. Po wideokonferencji wiceministra funduszy i polityki regionalnej Waldemara Budy oraz marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina woj. warmińsko-mazurskie na realizację programu regionalnego otrzyma 1,2 mld euro, co daje 860 euro w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Jest to drugi najwyższy wynik w kraju.

Rezerwa programowa

shutterstock wykres pieniądze 1200.jpg
Jak Polska wykorzysta unijne pieniądze? Resort funduszy ujawnia szczegóły planu odbudowy gospodarki

Warmińsko-Mazurskie będzie także jednym z 6 województw, które skorzysta z następcy krajowego Programu Polska Wschodnia. W jego puli jest 2,5 mld euro. Dodatkowo, na Warmię i Mazury mogą trafić pieniądze z Funduszu Odbudowy i programów krajowych.

Zgodnie z projektem Umowy Partnerstwa około 40 proc. środków z polityki spójności trafi do programów regionalnych, zarządzanych przez marszałków województw. 75 proc. tych pieniędzy zostało już podzielonych, a 25 proc. przeznaczono na rezerwę programową do podziału w czasie negocjacji kontraktu programowego.

Jest jeszcze 7,1 mld euro

– To rodzaj umowy pomiędzy rządem a marszałkiem województwa, w której wskazane zostaną konkretne inwestycje, ważne dla regionu i całej Polski – wyjaśnił wiceminister Waldemar Buda.

Dodał przy tym, że jest jeszcze 7,1 mld euro do rozdysponowania na wszystkie regiony.

– Każde województwo może otrzymać fundusze z rezerwy programowej. Warunkiem jest opracowanie i zgłoszenie dobrych projektów rozwojowych – podkreślił.

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Program Polska Wschodnia wpływa na rozwój makroregionu. Podpisano 2,4 tys. umów na blisko 8 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 08:39
W ramach Programu Polska Wschodnia podpisano 2,4 tys. umów na blisko 8 mld zł. Z danych Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej wynika, że już prawie 60 proc. środków unijnych z tego programu zostało rozliczonych. Zainwestowano już prawie wszystkie dostępne pieniądze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister funduszy: odrzucenie środków europejskich byłoby działaniem wbrew polskiej racji stanu

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 18:22
- Trwają dyskusje na temat Funduszu Odbudowy oraz środków europejskich i tego, czy ustawa w tej sprawie będzie miała większość w naszym parlamencie, choć nie wyobrażam sobie parlamentarzysty, który zagłosuje przeciw środkom europejskim - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lotniska regionalne chcą unijnego wsparcia. Stanowią ważny element gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 14:00
O dopuszczenie polskich lotnisk regionalnych do grona beneficjentów w perspektywie finansowej 2021-27 zwrócił się do Komisji Polityki Spójności Terytorialnej i Budżetu Unii Europejskiej Europejskiego Komitetu Regionów Związek Regionalnych Portów Lotniczych. Organizacja motywuje to ich trudną sytuacją wobec pandemii, szacując potrzeby inwestycyjne na 3 mld zł.
rozwiń zwiń