X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Port Gdańsk awansuje na pierwsze miejsce wśród terminali kontenerowych na Bałtyku

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 15:30
Port Gdańsk na pierwszym miejscu wśród portów na Bałtyku. jeśli chodzi o przeładowywanie kontenerów. W przypadku ogółu towarów, gdański port zajął trzecie miejsce - podała spółka.
Statek MSC Mina, jeden z największych kontenerowców świata, oczekuje na załadunek w gdańskim DCT
Statek MSC Mina, jeden z największych kontenerowców świata, oczekuje na załadunek w gdańskim DCTFoto: Piotrwoz/ Shutterstock

Awans na pierwsze miejsce w rankingu kontenerowym zapewnił wynik ponad 515 tysięcy TEU (kontenerów 20-stopowych). Drugi bałtycki port, Sankt Petersburg, odnorował wyniki prawie 500 tys. TEU, a trzecia Gdynia - niemal 240 tys. TEU. 

eksport1200.jpg
Terminal DCT Gdańsk m.in. w rękach polskiego funduszu

Łącznie w I kwartale 2021 r. w Porcie Gdańsk przeładowano ponad 13,3 mln ton towarów wobec 11,3 mln ton w I kwartale 2020 roku. To oznacza wzrostu o prawie 18 proc.  Największe wzrosty są widoczne w grupie paliw płynnych - plus 39 procent, i zboża - plus 53 procent. 

W tej kategorii Port Gdańsk zajął trzecie miejsce wśród portów bałtyckich, za rosyjskimi Ust Ługa (25,5 mln ton) i St. Petersburg (14,4 mln ton). Wyprzedził rosyjski Primorsk (12,6 mln ton) oraz litewską Kłajpedę (11,3 mln ton).

"Potencjał jest ogromny"

- Chcemy zapewniać naszym klientom jak najwięcej możliwości rozwoju i ułatwiać swobodny przepływ towarów jako bałtycki hub - podkreślił dyrektor generalny DCT Gdańsk Cameron Thorpe. Dodał, że spółka zamierza nadal inwestować w usługi i możliwości przeładunkowe. 

- Potencjał naszego największego terminalu kontenerowego DCT Gdańsk, który jest największym hubem na Bałtyku, w związku z planami inwestycyjnymi i dalszym rozwojem jest ogromny. Jako zarząd portu realizujemy kluczowe inwestycje w infrastrukturę drogową i kolejową usprawniające dojazd do terminalu DCT. Ten kwartał cieszy nas podwójnie, bo zarówno my, jak i terminal DCT notujemy wzrosty i awansujemy w rankingach - poinformował prezes Portu Gdańsk Łukasz Greinke.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Terminal DCT Gdańsk m.in. w rękach polskiego funduszu

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 15:10
Największy terminal kontenerowy w Polsce kosztował 5 miliardów złotych. Kolejne dwa pochłonie jego rozbudowa. Jedynym zagrożeniem może być podbieranie sobie klientów, jeśli w Gdańsku powstanie Port Centralny - oceniają eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie kolejny nowoczesny terminal na polskim wybrzeżu

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 12:58
Świnoujście będzie miało nowoczesny terminal kontenerowy. O inwestycji mówiło się od lat. Rząd przygotowuje spec ustawę w tej sprawie. Terminal ma pochłonąć ponad 3 miliardy złotych z czego większość wyłoży inwestor. Tiry dojeżdżające do terminala mają omijać miasto.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porty Zachodniego Pomorza najwięcej zarabiają na eksporcie polskiej pszenicy

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 15:30
Porty w Szczecinie i Świnoujściu odnotowały w pierwszym kwartale br. siedmioprocentowy spadek obrotów w porównaniu do analogicznego okresu w ub.r. Jednocześnie zwiększyły się w nich przeładunki zbóż.
rozwiń zwiń