X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jak kształcić specjalistów od sztucznej inteligencji? Ma w tym pomóc program AI Tech

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 14:54
Projekt AI Tech - Akademia Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych pozwoli na rozwój w obszarze zastosowań sztucznej inteligencji najzdolniejszym studentom - powiedział podczas jego inauguracji minister ds. cyfryzacji w KPRM Marek Zagórski.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa poinformował, że prace nad projektem rozpoczęły się blisko 2 lata temu, a idea programu AI Tech Akademia Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych "zrodziła się z potrzeby zastosowania jak najbardziej innowacyjnych metod kształcenia skierowanych do najzdolniejszych studentów w obszarach, które mają największy potencjał i przyszłość".

Jak dodał, w ramach jego realizacji planowana jest koncentracja "głównie na AI, czyli sztucznej inteligencji".

Posłuchaj
00:20 11023382_2.mp3 Pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Marek Zagórski - o inauguracji Akademii Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych. (IAR)

 

- W ramach programu powstało konsorcjum pięciu uczelni - wspomniał Zagórski. Jak dodał, idea projektu AI Tech "polega na tym, żeby zaoferować najzdolniejszym studentom chcącym rozwijać swoje kompetencje w obszarze zastosowań AI i szerzej, nowoczesnych technologii, dodatkowe możliwości obok tego podstawowego zakresu, który każda z uczelni realizuje".

oko skanowanie sztuczna inteligencja 1200.jpg
Beata Ostrowska: AI, big data, biometria, chmury to trendy, które zyskają w 2021 roku

Minister powiedział, że uczelnie, które przystąpiły do projektu "to są te, które mają bardzo bogate doświadczenie, ale też dużo sukcesów w kształceniu studentów w tych obszarach". 

Marek Zagórski poinformował, że w ramach programu mają zostać zrealizowane trzy główne cele. To upowszechnienie metody kształcenia dodatkowego wypracowanej w ramach realizacji projektu, "spowodowanie, że ci najlepsi studenci będą mieli dodatkową ofertę, która sprawi, że będą chcieli kształcić się na polskich uczelniach" oraz "zasilenie polskiej gospodarki jeszcze lepiej przygotowanymi absolwentami polskich uczelni, które prowadzą kształcenie związane z nowymi technologiami".

Posłuchaj
00:24 11023377_1.mp3 Pełnomocnik rządu ds. GovTech Justyna Orłowska - o włączeniu do programu Ai-Tech wszystkich uczelni w Polsce. (IAR)

sztuczna inteligencja.jpg
Sztuczna inteligencja, sztuczne emocje. Czy człowiek może zaprzyjaźnić się z robotem?

 Pełnomocnik rządu ds. GovTech Justyna Orłowska przypomniała, że "w ciągu ostatnich kilku lat wydatki na badania i rozwój więcej niż podwoiły się, znaczna część z nich dotyczy technologii przełomowych, takich jak AI, internet rzeczy, biotechnologia czy cyberbezpieczeństwo". Zdaniem Orłowskiej "40 proc. wydatków ponosi sektor rządowy", co ma odzwierciedlenie w polityce rządu", choćby w przyjętej pod koniec grudnia 2020 r. polityce rozwoju sztucznej inteligencji.

Oprócz Politechniki Gdańskiej i Politechniki Wrocławskiej w projekt zaangażowane są również Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Poznańska i Uniwersytet Warszawski.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Beata Ostrowska: AI, big data, biometria, chmury to trendy, które zyskają w 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 09:30
Pandemia przyspieszyła cyfryzację, a zmiany, jakie przyniosła, w dużej mierze się utrwalą – ocenia wiceprezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego Beata Ostrowska. Jak dodaje, sztuczna inteligencja, big data, biometria, chmury – to trendy, które zyskają w 2021 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuczna inteligencja przyszłością muzyki?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 07:30
Absolwentka Politechniki Poznańskiej opracowała program, który komponuje muzykę przy pomocy sztucznej inteligencji. Po wgraniu kilku akordów program sam komponuje resztę utworu. Jego końcowa kompozycja pozostaje zagadką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuczna inteligencja, sztuczne emocje. Czy człowiek może zaprzyjaźnić się z robotem?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 10:00
- Główna bohaterka, Klara, jest istotą sztuczną. To sztuczna inteligencja zamknięta w ciele robota, który jest napędzany słońcem - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek, który z Łukaszem Orbitowskim dyskutował w audycji "Posłowie" m.in. o książce "Klara i słońce".
rozwiń zwiń