X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rośnie produkcja przemysłowa w Polsce. W krajach strefy euro jest zupełnie odwrotnie

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 12:26
Produkcja przemysłowa w Polsce, wyrównana dniami roboczymi, wzrosła w lutym o 4,3 proc. rdr, po wzroście o 5,3 proc. rdr miesiąc wcześniej - podał Eurostat. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, PopTika

Produkcja przemysłowa w strefie euro w lutym spadła o 1,0 proc. licząc miesiąc do miesiąca (mdm), podczas gdy poprzednio wzrosła o 0,8 proc. - poinformował w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej.

To i tak mniej niż tego oczekiwali pytani przez Eurostat analitycy, którzy spodziewali się, że produkcja (mdm) spadnie o 1,3 proc. Ale za to produkcja przemysłowa w strefie euro, spadła w II o 1,6 proc. (licząc rok do roku), czyli więcej od prorokowanego przez ekspertów regresu szacowanego  na 1,4 proc.

Warto zwrócić, uwagę, że w styczniu produkcja Eurolandu, liczona rok do roku, wzrosła o 0,1 proc. To niewiele, ale ten wskaźnik jest dowodem na powolne wychodzenie gospodarki Unii Europejskiej z zapaści.

PR24/PAP/sw

Czytaj także

Produkcja przemysłowa w Polsce z najwyższym wzrostem w UE. Nowe dane Eurostatu

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 20:11
Produkcja przemysłowa w Polsce, wyrównana dniami roboczymi, wzrosła we wrześniu o 3,3 proc. rdr, po wzroście o 1,4 proc. rdr miesiąc wcześniej - podał unijny Eurostat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wysokie tempo produkcji w Polsce. Ekspert: to efekt popytu na krajowym rynku

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 16:25
W październiku produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła o 3,4 procent w ujęciu rok do roku - poinformował unijny urząd statystyczny Eurostat. To jeden z dwóch najwyższych wyników w Unii Europejskiej, a lepsze statystyki ma tylko Belgia. W całej UE produkcja przemysłowa w październiku zmniejszyła się o ponad 3 procent w ujęciu rocznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MRPiT: Polska w unijnej czołówce pod względem produkcji przemysłowej

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 18:54
Polska, osiągając wzrost produkcji przemysłowej o 5,6 proc. r/r, po raz kolejny znalazła się w czołówce krajów UE - podkreślił wiceminister rozwoju, pracy i technologii Robert Tomanek komentując najnowsze dane Eurostatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska drugi raz z rzędu z najniższym bezrobociem w UE. Eurostat podał dane za luty

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 11:50
Stopa bezrobocia, po dostosowaniu sezonowym, w lutym, według metodologii Eurostatu, wyniosła w Polsce 3,1 proc., tak jak w styczniu - podał Eurostat.
rozwiń zwiń