X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wiceminister funduszy: odrzucenie środków europejskich byłoby działaniem wbrew polskiej racji stanu

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 18:22
- Trwają dyskusje na temat Funduszu Odbudowy oraz środków europejskich i tego, czy ustawa w tej sprawie będzie miała większość w naszym parlamencie, choć nie wyobrażam sobie parlamentarzysty, który zagłosuje przeciw środkom europejskim - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.Foto: twitter/Waldemar Buda

Wiceminister powiedział, że w związku z pandemią, która dotknęła gospodarkę i rynek pracy - mamy "ekstraordynaryjną sytuację" i "ekstraordynaryjne rozwiązania", dlatego musimy myśleć adekwatnie do sytuacji.

shutt inwestycje 1200.jpg
Zakończyły się konsultacje społeczne Krajowego Planu Odbudowy. Gowin: to ważny głos w debacie

- Bycie ortodoksyjnym przeciwnikiem, w imię jakichś nieokreślonych wartości czy zasad, środków europejskich, jest wbrew racji stanu (...) - zaznaczył Waldemar Buda.


Posłuchaj
05:14 _PR1_AAC 2021_04_13-16-35-49.mp3 Gościem radiowej Jedynki był wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, który mówił m.in. o Krajowym Planie Odbudowy oraz środkach europejskich na wsparcie polskiej gospodarki. Rozmawiał Błażej Prośniewski (IAR)

Pytany o Krajowy Plan Odbudowy wiceminister stwierdził, że "idziemy na dalekie ustępstwa zgodne z oczekiwaniami strony samorządowej".

Zapowiedział, że część środków będzie przesunięta na rozwój transportu szynowego w miastach i niskoemisyjnego transportu autobusowego. Jak dodał, KPO będzie przedłożony Radzie Ministrów pod koniec kwietnia - a ta musi go formalnie zatwierdzić.

Program 1 Polskiego Radia, PR24, akg

Czytaj także

Zakończyły się konsultacje społeczne Krajowego Planu Odbudowy. Gowin: to ważny głos w debacie

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 17:57
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii poinformowało, że zakończyły się konsultacje społeczne Krajowego Planu Odbudowy. - Dziękujemy wszystkim partnerom, samorządom, organizacjom pozarządowym oraz przedstawicielom przedsiębiorców, którzy uczestniczyli w dyskusjach konsultacyjnych KPO - powiedział szef resortu Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Miliardy euro na rozwój obszarów wiejskich

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 16:31
Około 4 miliardów 700 milionów euro trafi na polską wieś w ramach inwestycji z unijnego Funduszu Odbudowy. Wstępny plan wydatkowania środków zawarto w Krajowym Planie Odbudowy. W piątek zakończył się cykl konsultacji społecznych w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Krzysztof Lipiec: środki z pewnością trafią do samorządów

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 09:35
- W tej chwili nie chodzi o to, jak Fundusz Odbudowy będzie dystrybuowany w Polsce, rzecz dotyczy umowy międzynarodowej, którą muszą ratyfikować wszystkie państwa członkowskie, by UE mogła zaciągnąć kredyty i uruchomić środki na odbudowę - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec (PiS). W audycji wziął również udział Jarosław Rzepa (PSL).
rozwiń zwiń