X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

ZUS: firmy mogą złożyć wniosek o odroczenie płatności składek

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 19:08
Płatnicy, którzy czekają na wejście w życie przepisów o zwolnieniu ze składek na kolejne miesiące, mogą złożyć wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o odroczenie terminu płatności - poinformował ZUS.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Alexandros Michailidis

Jak wyjaśnia rzecznik ZUS Paweł Żebrowski, chodzi o przedsiębiorców, dla których termin na opłacenie należności do ZUS za marzec upływa 10 kwietnia. Są to m.in. osoby fizyczne opłacające składkę wyłącznie za siebie. Przedsiębiorcy ci czekają na przepisy tzw.

Tarczy Antykryzysowej 9.0, które przewidują m.in. zwolnienie z opłacania składek za kolejne miesiące 2021 roku dla płatników działających pod określonymi kodami PKD.

PRZEMYSŁ FABRYKA PRODUKCJA.jpg
Miliardy złotych na postojowe i zwolnienia ze składek. Prezes ZUS o pomocy dla firm

- Zwracamy się do właścicieli firm, którzy czekają na wejście w życie przepisów o zwolnieniu ze składek za kolejne miesiące i nie wiedzą, czy mają opłacać składki czy nie, żeby złożyli wniosek do ZUS o odroczenie terminu płatności np. o miesiąc - mówi Paweł Żebrowski.

Dodaje, że zwolnienie będzie obejmowało także składki opłacone - jeśli przedsiębiorca je opłacił, będzie mógł uzyskać zwrot nadpłaty lub przeznaczyć na przyszłe składki.

Rzecznik ZUS deklaruje, że wnioski będą załatwiane najszybciej, jak to możliwe, a można je składać z domu poprzez indywidualne konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Szczegółowe informacje o warunkach wsparcia z Tarczy antykryzysowej , terminach składania wniosków i konkretnych kodach PKD, które kwalifikują do skorzystania z pomocy, są dostępne na stronie internetowej www.zus.pl.

IAR, PR24, akg

Czytaj także

Zwolnienia ze składek i postojowe. Prezes ZUS: prawo do pomocy dla przedsiębiorców z niemal 50 branż

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 17:05
Umorzenie składek za styczeń albo za grudzień i styczeń oraz ponowna wypłata świadczenia postojowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - to rozwiązania, które przewiduje dla firm nowe rozporządzenie Rady Ministrów. Wnioski będzie można składać od 1 lutego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes ZUS: przybyło płatników składek, na rynku pracy nie doszło do zachwiania

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 16:18
Na koniec ubiegłego roku w rejestrze mamy ponad 2,5 mln płatników składek, to jest o 55 tys. więcej niż w lutym 2020 r. - poinformowała prezes ZUS Gertruda Uścińska. Oceniła, że dzięki podjętym działaniom w czasie epidemii nie doszło do zachwiania na rynku pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miliardy złotych na postojowe i zwolnienia ze składek. Prezes ZUS o pomocy dla firm

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 21:00
- Łącznie dotychczasowe wydatki z tytułu zwolnienia z obowiązku opłacania składek ZUS przekroczyły 13 mld zł, a jeśli chodzi o świadczenie postojowe, to kwota prawie 5,5 mld zł - podała w czwartek prezes ZUS Gertruda Uścińska.
rozwiń zwiń