X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prezydent: pomoc dla branż, które zostały dotknięte kryzysem będzie utrzymana

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 16:01
Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy większość z firm dotkniętych skutkami pandemii po jej ustąpieniu będzie mogła wracać do swojego funkcjonowania. Zapowiedział również utrzymanie pomocy dla branż w czasie, kiedy to będzie niezbędne.
Prezydent Andrzej Duda podczas posiedzenia Rady Gabinetowej.
Prezydent Andrzej Duda podczas posiedzenia Rady Gabinetowej. Foto: PAP/Andrzej Lange

Prezydent wśród tematów posiedzenia Rady Gabinetowej wymienił także sytuację gospodarcza kraju. Przypomniał, że bezrobocie w marcu spadło i było mniejsze niż szacowano. - Jest to trend korzystny, mam nadzieję, że on się utrzyma - zaznaczył prezydent.

Jak dodał, zgodnie z informacjami, które otrzymał, wzrósł również polski eksport netto. - To bardzo dobra wiadomość, mam nadzieję, że także dzięki tym danym i tej sytuacji, jaka dzisiaj znajduje się polska gospodarka, uda nam się wyjść z tego kryzysu spowodowanego koronawirusem szybko - mówił prezydent.

startup przedsiębiorca biznes 1200.jpg
Premier: będzie kolejna tarcza dla najbardziej dotkniętych epidemią branż

- Jeżeli chodzi o branże, które zostały w szczególny sposób dotknięte kryzysem, to oczywiście ta pomoc, która w tej chwili dla nich jest realizowana, będzie utrzymana w czasie, kiedy to będzie niezbędne. Mam nadzieję, że większość z tych podmiotów gospodarczych, większość z tych firm będzie mogła, po ustąpieniu pandemii koronawirusa, w momencie, gdy ona znacząco osłabnie, wracać do swojego funkcjonowania - dodał.

Prezydent wyraził nadzieję, że wrócimy do "życia wolnego od obostrzeń". Apelował także o zachowanie zasad bezpieczeństwa, przestrzeganie obostrzeń i nieignorowanie ewentualnych objawów zakażenia.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Premier: będzie kolejna tarcza dla najbardziej dotkniętych epidemią branż

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 18:54
Mikro i małe firmy w większości chcą utrzymać zatrudnienie, a te średnie i duże planują nowe zatrudniania - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział przedłużenie dotychczasowej pomocy dla firm oraz dodatkowe instrumenty pomocowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Decyzja o przedłużeniu Tarczy Branżowej w przyszłym tygodniu. Więcej firm ma szansę na wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 13:44
Przedłużeniem Tarczy Branżowej i rozszerzeniem jej o kolejne kody PKD rząd zajmie się najpewniej w przyszłym tygodniu. Właśnie trwają prace nad przygotowaniem odpowiedniego rozporządzenia - poinformowała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc państwa w czasie pandemii. Z tarczy finansowej PFR skorzystała co druga polska firma

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 17:45
Z tarczy finansowej PFR skorzystało 370 tys. firm - głównie mikro, małych i średnich. które na tym pierwszym etapie pandemii otrzymały subwencje finansowe - poinformował szef PFR, Paweł Borys podczas debaty Warsaw Enterprise Institute.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KAS przypomina: w razie problemów firmy mogą wystąpić o odroczenie, rozłożenie na raty lub umorzenie podatku

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 12:55
Podatnicy, którzy w związku z pandemią COVID-19 mają problemy z terminową zapłatą należności podatkowych, mogą wystąpić z wnioskiem o rozłożenie podatku na raty, odroczenie terminu jego zapłaty lub umorzenie zaległości podatkowych - przypomina Krajowa Administracja Skarbowa.
rozwiń zwiń