X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

MRiRW: dłuższy termin przyjmowania wniosków o pomoc na inwestycje chroniące m.in. przed suszą

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 16:43
Do 29 marca br. wydłużony został termin przyjmowania wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje w środki chroniące przed skutkami klęsk żywiołowych, m.in. suszy, oraz na inwestycje w zakresie bioasekuracji - poinformował resort rolnictwa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

O pomoc ubiegać się mogą rolnicy na inwestycje dotyczące bioasekuracji oraz spółki wodne lub związki spółek wodnych na inwestycje zapobiegające klęskom żywiołowym.

Pomoc przyznaje się w formie refundacji do wysokości 80 proc. kosztów kwalifikowalnych dla rolników, jeżeli inwestycje dotyczą m.in. utworzenia lub zmodernizowania niecki dezynfekcyjnej; wyposażenia gospodarstwa rolnego w urządzenie do dezynfekcji; wykonania inwestycji mającej na celu utrzymywanie świń w gospodarstwie rolnym w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach, mających oddzielne wejścia; budowy lub przebudowy magazynu do przechowywania słomy dla świń.

deszcz dach woda shutterstock_720797776 1200.jpg
Obchodzimy Światowy Dzień Wody ustanowiony przez ONZ

Spółki wodne i związki spółek wodnych mogą otrzymać częściowy zwrot środków, gdy dokonają inwestycji polegających na zaopatrzeniu w sprzęt do utrzymywania urządzeń wodnych służących zabezpieczeniu gospodarstw rolnych przed zalaniem, podtopieniem lub nadmiernym uwilgoceniem spowodowanym przez powódź lub deszcz nawalny.

Natomiast w przypadku inwestycji polegającej na wykonaniu ogrodzenia chlewni stawki za wykonanie: metra bieżącego ogrodzenia – oszacowano na 200 zł; bramy – 1820 zł; furtki – 610 zł.

Maksymalna pomoc w przypadku rolnika, który prowadzi chów lub hodowlę nie mniej niż 50 świń średniorocznie, wynosi 100 tys. zł. Aż 1 mln zł mogą dostać spółki wodne lub związki spółek wodnych, jeżeli więcej niż połowę członków spółki stanowią rolnicy posiadający grunty rolne, spółka została utworzona do wykonywania, utrzymania oraz eksploatacji urządzeń służących do ochrony gospodarstw członków spółki.

Wnioski o przyznanie pomocy składa się w oddziale regionalnym Agencji. Wniosek może być złożony również za pośrednictwem biura powiatowego Agencji.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

ARiMR: rolnicy mogą wnioskować o wsparcie do dwóch programów. Zobacz, czego dotyczą

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 14:19
W poniedziałek ruszyły dwa nabory wniosków do programów, z których można otrzymać wsparcie na inwestycje przeciwsuszowe oraz na rozwój usług rolniczych - poinformowała ARiMR. W pierwszym przypadku można zdobyć do 100 tys. zł, a w drugim do 0,5 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatni dzień przyjmowania wniosków na dofinansowanie inwestycji chroniących przed suszą

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 02:50
Jeszcze tylko dziś Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski na dofinansowanie inwestycji chroniących przed suszą. Maksymalna dotacja to 100 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obchodzimy Światowy Dzień Wody ustanowiony przez ONZ

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 13:22
Trzy miliardy ludzi na świecie nie mają dostępu do czystej wody lub środków czystości - informuje Polska Akcja Humanitarna.
rozwiń zwiń