X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

MRPiT: Polska w unijnej czołówce pod względem produkcji przemysłowej

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 18:54
Polska, osiągając wzrost produkcji przemysłowej o 5,6 proc. r/r, po raz kolejny znalazła się w czołówce krajów UE - podkreślił wiceminister rozwoju, pracy i technologii Robert Tomanek komentując najnowsze dane Eurostatu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Foto: uliang/Shutterstock.com

Eurostat podał, że produkcja przemysłowa w Polsce, wyrównana dniami roboczymi, wzrosła w styczniu o 5,6 proc. rdr, po wzroście o 6,1 proc. rdr miesiąc wcześniej.

- Polska po raz kolejny znalazła się w czołówce krajów UE – nasza produkcja przemysłowa w styczniu wg Eurostat wzrosła o 5,6 proc. r/r (dane skorygowane o efekt kalendarzowy). Wyższy wzrost zanotowały jedynie Irlandia (27,5 proc.) i Litwa (11,8 proc.) - podkreślił w komentarzu Tomanek.

produkcja free1200.jpg
"Sektor produkcyjny korzysta na odradzającej się koniunkturze". Eksperci o polskiej gospodarce

Dodał, że w styczniu największy wzrost rok do roku zaliczyły produkcja dóbr konsumpcyjnych trwałego użytku (o 3 proc. w UE i o 1,6 proc. w strefie euro) oraz produkcja dóbr pośrednich (o 2,2 proc. w UE i o 1,8 proc. w strefie euro). Wzrosła także produkcja dóbr kapitałowych (o 0,9 proc. w UE i o 0,9 proc. w strefie euro). "Wynik dla Polski jest zbliżony do danych GUS, wg których, po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, produkcja przemysłowa w styczniu br. wzrosła o 5,7 proc. r/r" - wskazał wiceminister.

Resort zwrócił uwagę, że dane Eurostatu pokazały, że najgłębsze spadki w ujęciu rocznym nastąpiły w Portugalii (-6,5 proc.), na Malcie (-6,2 proc.) i w Słowacji (-4 proc.). W całej Unii Europejskiej nastąpił wzrost produkcji przemysłowej o 0,3 proc., a w strefie euro o 0,1 proc. (w grudniu odpowiednio: +0,1 proc. i -0,2 proc.).

Dodano, że w ujęciu miesięcznym, styczniowa produkcja przemysłowa (wyrównana sezonowo) wzrosła o 0,7 proc. w całej UE i o 0,8 proc. w strefie euro, podczas gdy w grudniu notowano jej spadki kolejno o: 1,2 proc. oraz o 1,6 proc.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

PIE: w styczniu produkcja przemysłowa wzrosła o 3,5 procent

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 01:31
Polski Instytut Ekonomiczny szacuje, że produkcja przemysłowa w styczniu w porównaniu z tym samym okresem 2020 roku wzrosła o 3,5 procent. W czwartek Główny Urząd Statystyczny przedstawi dane na ten temat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska gospodarka zaczyna wychodzić z kryzysu. Najnowsze prognozy ekonomistów

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 15:23
Analitycy i ekonomiści przedstawili najnowsze prognozy dla gospodarki w tym roku. Jak oceniają, najgorsze wyniki, tak widoczne jeszcze w czwartym kwartale ubiegłego roku, mamy już za sobą, a w pierwszym kwartale tego roku zaczniemy powoli wracać na tory gospodarczego wzrostu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sektor produkcyjny korzysta na odradzającej się koniunkturze". Eksperci o polskiej gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 11:00
- Indeks PMI znacznie wzrósł w lutym, podążając za trendami europejskimi. Spodziewamy się silnego wzrostu produkcji przemysłowej w pierwszym kwartale – tak skomentował poniedziałkowe dane o PMI Michał Gniazdowski, analityk z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
rozwiń zwiń