X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Minister infrastruktury: Polskę stać na takie inwestycje jak przekop Mierzei Wiślanej

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 14:11
Minister infrastruktury zapewnia, że Polskę stać na takie inwestycje jak przekop Mierzei Wiślanej. Kanał żeglugowy ma być ukończony za 2 lata, dziś Andrzej Adamczyk wizytował plac budowy.
Skowronki.  Wizytacja przekopu Mierzei Wiślanej
Skowronki. Wizytacja przekopu Mierzei Wiślanej Foto: PAP/Marcin Gadomski

Jak mówił minister, koszt przekopu to tyle, co budowa około 60 kilometrów drogi ekspresowej. Zapewniał, że Polskę na to stać, bo takie inwestycje są nam potrzebne.

- Jeżeli myślimy o przyszłych pokoleniach, o ich powodzeniu na miejscu w Rzeczypospolitej - musimy mieć odwagę - podkreślił.


Posłuchaj
00:28 10952293_1.mp3 Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk o przekopie Mierzei Wiślanej. (IAR)

Andrzej Adamczyk apelował też do tych, którzy rządzili przed PiS, by nie przeszkadzali w inwestycjach, "jeśli nie mieli tej odwagi".

Minister infrastruktury zapewniał, że przekop Mierzei będzie szansą dla regionu, w tym dla samego Elbląga. Jak podkreślał, miejscowi samorządowcy mówią o wielkich nadziejach związanych z inwestycją. - To nie tylko dostęp (...) do portu w Elblągu, ale to szansa dla Warmii, szansa dla Elbląga, szansa dla całego regionu - mówił minister Adamczyk.

PAP Mierzeja Wiślana przekop 1200.jpg
Rok od rozpoczęcia budowy kanału na Mierzei Wiślanej. Inwestycja zrealizowana w 40 proc.

Pierwotny koszt przekopu Mierzei Wiślanej to 880 milionów złotych. Jednak w ostatniej, zmienionej uchwale rządu w tej sprawie z listopada ubiegłego roku zapisano, że inwestycja będzie kosztować prawie 2 miliardy.

Jako uzasadnienie podano wzrost cen materiałów i robót budowlanych oraz zwiększenie zakresu prac. Otwarcie całości przesunięto z 2022 roku na pierwszy kwartał 2023 roku.

IAR, PR24, akg

Czytaj także

Przekop Mierzei Wiślanej. Rosną ceny materiałów i robót budowlanych, pojawiają się nowe wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 13:21
Wartość prac przy przekopie Mierzei Wiślanej ma wynieść prawie 2 mld zł. To efekt wzrostu cen materiałów i robót budowlanych oraz zwiększenia zakresu prac, czytamy w uchwale Rady Ministrów w tej sprawie, zamieszczonej w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa przekopu Mierzei Wiślanej postępuje zgodnie z harmonogramem na 2020 i 2021 rok

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 09:20
Mijający rok nie był łatwy dla gospodarki, a jednak przekop Mierzei Wiślanej – jeden z głównych projektów rządu PiS – realizowany jest zgodnie z harmonogramem. Obecnie scalany jest pierwszy z dwóch mostów obrotowych. Konstrukcja będzie ważyła 500 ton, a jej montaż odbywa się z dokładnością do milimetrów.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok od rozpoczęcia budowy kanału na Mierzei Wiślanej. Inwestycja zrealizowana w 40 proc.

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 16:17
Po roku zaawansowanie prac przy budowie nowej drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany wynosi ok. 40 proc. Powstaje m.in. sztuczna wyspa na Zalewie, port osłonowy od strony Zatoki Gdańskiej, kanał żeglugowy ze śluzą i konstrukcja zamknięć – poinformował Urząd Morski w Gdyni.
rozwiń zwiń