X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Warszawska giełda światowym liderem spółek z branży gamedev

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 16:06
Od października 2020 r. GPW jest światowym liderem pod względem liczby notowanych spółek z sektora gamedev, teraz jest ich 58. Jak poinformowano, debiut spółki Huuuge, Inc. w zeszłym tygodniu był największą ofertą firmy z branży gier mobilnych w Europie.
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Gorodenkoff/Shutterstock.com

- Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) umacnia się na pozycji światowego lidera pod względem liczby notowanych spółek z branży producentów gier.

Od października ubiegłego roku wyprzedza takich technologicznych gigantów, jak giełdy w Japonii czy Korei Południowej. Obecnie na Głównym Rynku i NewConnect notowanych jest łącznie 58 spółek z branży gamedev - czytamy w komunikacie GPW.

shutterstock gpw free 1200.jpg
Sukces GPW. Stołeczna giełda zanotowała największy procentowy wzrost obrotów akcjami

Jak zauważył doradca zarządu GPW Przemysław Gerschmann, cytowany w informacji, w 2020 r. branża gamedev była bardzo popularna na polskiej giełdzie. - Wszystko wskazuje na to, że również w tym roku inwestorzy nie będą narzekali na brak atrakcji - przewiduje Gerschmann.

Zwrócił uwagę, że w miniony piątek odbył się debiut Huuuge, Inc., największy debiut gamingowy w historii GPW. Oferta publiczna spółki warta była 1,67 mld zł. Inwestorzy indywidulani zapisali się na blisko 55 mln akcji sprzedawanych po cenie 50 zł. Pula w transzy detalicznej wyniosła 1,66 mln akcji, natomiast inwestorom instytucjonalnym przydzielono 31,65 mln akcji.

- Inwestorzy indywidualni złożyli bardzo dużo zapisów, co doprowadziło do redukcji sięgającej 97 proc. W IPO Huuuge, Inc. wzięło udział blisko 20 tysięcy inwestorów indywidualnych - dodał Gerschmann.

Decyzję o wyborze przez amerykańską spółkę warszawskiego parkietu tłumaczy prezes Huuge, Anton Gauffin. - Patrzyliśmy na różne giełdy na świecie i zdajemy sobie sprawę, że Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest giełdą numer jeden, jeśli chodzi o liczbę notowanych firm gamingowych. Jest to więc również doskonała platforma wzrostu dla nas - powiedział Gauffin.

gpw1200.jpg
Inwestorzy wracają na warszawską giełdę. Wzrosły obroty i liczba nowych rachunków maklerskich

Zgodnie z informacją giełdy, Huuuge, Inc. dołączył do nieformalnego klubu spółek gamingowych, których kapitalizacja na polskiej giełdzie przekracza 1 mld zł. Znajdują się w nim również CD Projekt, 11 BIT STUDIOS, Ten Square Games, PCF Group i PlayWay.

Na warszawskim parkiecie inwestorzy mogą wybierać między firmami tworzącymi topowe produkcje na PC i konsole, gry na platformy mobilne czy niskobudżetowe projekty mniejszych podmiotów.

W ostatnich dniach grono spółek z branży gamedev notowanych na warszawskim parkiecie powiększyło się o trzy spółki: obok Huuuge, Inc. debiutującego na Głównym Rynku GPW, na rynku NewConnect zadebiutowały Simteract i KOOL2PLAY.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na warszawskiej giełdzie powiało optymizmem. Małe i średnie spółki blisko szczytów

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 08:03
Pierwsza tegoroczna sesja zakończyła się wzrostami głównych indeksów na GPW. Choć w WIG20 mocne wzrosty Tauronu i KGHM wyniosły ich notowania na lokalne maksima, to i tak lepiej radziły sobie małe i średnie spółki, których indeksy zyskały po ok. 2,5 proc. mWIG40 dotarł do poziomów sprzed lutowych spadków, a sWIG80 jest blisko szczytów z połowy 2017 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inwestorzy wracają na warszawską giełdę. Wzrosły obroty i liczba nowych rachunków maklerskich

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 12:51
W roku 2020 liczba rachunków maklerskich na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie zwiększyła się o ponad 84 tys., w porównaniu z rokiem poprzednim. Udział inwestorów indywidualnych w obrotach GPW się podwoił, a obroty całej giełdy wzrosły o ponad 50 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sukces GPW. Stołeczna giełda zanotowała największy procentowy wzrost obrotów akcjami

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 14:32
W 2020 roku warszawska Giełda Papierów Wartościowych miała największy procentowy wzrost obrotów akcjami - o 56,1 procent w porównaniu z 2019 rokiem - podała Federacja Europejskich Giełd Papierów Wartościowych.
rozwiń zwiń