X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Inwestycje drogowe dla Zachodniego Pomorza. Znamy szczegółowy plan

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 16:08
Zachodnia obwodnica Szczecina, najdłuższy tunel drogowy w Polsce i kolejne odcinki dróg ekspresowych. Ministerstwo Infrastruktury oraz Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiły plany inwestycyjne dla Zachodniego Pomorza.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter/GDDKiA

W planach jest prawie 20 inwestycji, a ich koszt przekracza 18 miliardów złotych. W ramach tego planu ma powstać w sumie 346 kilometrów dróg różnej klasy.

Jedną z najważniejszych planowanych inwestycji jest budowa zachodniej obwodnicy Szczecina. Inwestycję podzielono na 4 odcinki, których łączna długość wyniesie ponad 51 kilometrów długości. Przygotowania do realizacji trwają już ponad 2 lata.

W sierpniu 2018 roku minister infrastruktury przyznał finansowanie na porządzenie badań geologicznych i elementów koncepcji programowej. porządzenie W tym roku ma się natomiast zakończyć kompletowanie dokumentacji.

Zachodnia obwodnica Szczecina będzie fragmentem drogi ekspresowej S6 i spełni wszystkie wymagania dotyczące tej kategorii dróg. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Elementem obwodnicy będzie najdłuższy tunel drogowy w Polsce o długości około 5 kilometrów.

przejście dla pieszych pixa 1200.jpg
2,5 mld zł na poprawę bezpieczeństwa na drogach. W pierwszej kolejności na infrastrukturę dla pieszych

Pierwotnie planowano długość nie przekraczającą 3,5 kilometra, ale ze względu na konieczność bezkolizyjnego ominięcia między innymi zakładów chemicznych w Policach, projekt zakłada wydłużenie go o półtora kilometra. Minister infrastruktury przyznał już dodatkowych 10 milionów złotych na wydłużenie tunelu.

Posłuchaj
00:19 10912621_1.mp3 Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, inwestycje drogowe w województwie zachodniopomorskim. (IAR)

W województwie zachodniopomorskim powstanę także innych tunel, który połączy wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest inwestorem zastępczym, natomiast głównym inwestorem jest samorząd Świnoujścia. Wartość całego kontraktu, to prawie 800 milionów złotych.

W regionie zaplanowano szereg innych inwestycji. Wśród nich znalazła się budowa kolejnych odcinków dróg S10 i S11. Zaplanowano też budowę dziewięciu obwodnic w ramach programu Stu Obwodnic. Ich szacowana długość w tym regionie, to ponad 47 kilometrów. Wartość tych inwestycji, to około 1,2 mld złotych. Na niektóre obwodnice już ogłoszono przetargi, na inne trwa opracowywanie dokumentacji.

Drogowcy planują, że długość docelowej sieci przekroczy 1128 kilometrów, z czego ponad 28 kilometrów będą stanowić autostrady, a 640 kilometrów – drogi ekspresowe.

Z przedstawionych przez generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wyliczeń wynika, że dotychczas zrealizowano w tym regonie inwestycje o wartości 4,7 miliarda złotych, co przekłada się na ponad 172 kilometry nowych dróg różnej klasy. W tej chwili realizowane są kontrakty o wartości 5 miliardów złotych, co przełoży się na budowę około 130 kilometrów nowych dróg.

IAR, Aleksander Pszoniak, PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

2,5 mld zł na poprawę bezpieczeństwa na drogach. W pierwszej kolejności na infrastrukturę dla pieszych

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 14:03
Na najbliższym posiedzeniu Komitetu Stałego Rady Ministrów zostanie przyjęty Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024. Taką informację przekazał portalowi PolskieRadio24.pl wiceminister infrastruktury Rafał Weber. W ramach programu zostanie przekazanych 2,5 mld złotych na poprawę bezpieczeństwa na drogach krajowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blisko 270 mln zł na inwestycje przy drogach krajowych. Jest zapowiedź ministerstwa

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 09:49
Budowa m.in. chodników, ścieżek rowerowych czy zatok autobusowych to nowe inwestycje, które mają zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Ich koszt to ok. 267 mln zł - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GDDKiA podsumowała rok programu budowy stu obwodnic

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 15:30
W ramach programu budowy 100 obwodnic podpisano umowy na zadania o łącznej długości 437,8 km, z czego 19,9 km na realizację i 417,9 na dokumentację. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podsumowała rok realizacji programu 100 obwodnic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister infrastruktury: branża budowlana w Polsce może być spokojna o zamówienia

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 14:29
Szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział, że w tym roku planowane jest otwarcie prawie 400 km nowych dróg. Dodał, że chodzi m.in. o duże fragmenty tras Via Carpatia oraz Via Baltica, trasy S7 czy możliwe otwarcia powstających odcinków A1.
rozwiń zwiń