X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Orlen zainwestuje w usługi kurierskie i stworzy nową markę. Znamy strategiczne plany spółki

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 14:09
PKN Orlen planuje w tym roku uruchomić 5,5 tys. punktów odbioru paczek, na polskim rynku pojawi się też nowa marka - poinformował podczas konferencji prasowej prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.Foto: twitter/PKNORLEN

- Bardzo mocno będziemy inwestować w usługi kurierskie. W tym roku powstanie 5,5 tys. punktów odbioru paczek, a w ciągu pięciu lat około 10 tys. punktów odbioru paczek - powiedział Daniel Obajtek.

Posłuchaj
00:25 10895157_1.mp3 Na polskim rynku zostanie uruchomiona nowa marka "Orlen w Ruchu". Mówi prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. (IAR)

 

- W tym roku zaczynamy stawiać automaty do paczek. W tym roku powstanie 500 automatów do odbioru paczek - dodał. Zapowiedział też, że w ciągu dwóch lat powstanie około 2 tys. automatów do paczek, a w ciągu kilkunastu lat ich liczba wzrośnie do około 10 tys.

Prezes PKN Orlen poinformował również, że na polskim rynku pojawi się nowa marka - "Orlen w Ruchu".

Posłuchaj
04:33 Orlen-justa.mp3 O sprzedaży detalicznej w sieci RUCHu, czyli o nowym, dodatkowym kierunku rozwoju największego koncernu paliwowego PKN Orlen, którego znakiem ma być nowa marka Orlen w Ruchu, mówił w radiowej Jedynce szef firmy Daniel Obajtek./Justyna Golonko, Polskie Radio/.

 

- Ruch posiada wiele punktów sprzedaży. Częściowo są to bardzo dobre lokalizacje. W związku z tym musimy wykorzystać potencjał i doświadczenie drugiej firmy, by jeszcze szybciej się rozwijać - powiedział szef Orlenu.

orlen 1200 forum.jpg
Udany rok mimo pandemii. PKN Orlen ponad 3 miliardy złotych na plusie

W 2021 r PKN Orlen i Ruch otworzą pierwszych 40 punktów sprzedaży detalicznej pod marką Orlen w Ruchu a firma planuje zainwestować w detal 11 mld zł do 2030 r.

Jak dodał Obajtek, docelowo w ciągu 5 lat punktów pod marką Orlen w Ruchu ma powstać 900.

Posłuchaj
00:26 10895157_2.mp3 Członek zarządu PKN Orlen do spraw sprzedaży detalicznej Patrycja Klarecka, o nowej marce spółki "Orlen w Ruchu". (IAR)

- Detal dla Orlenu jest bardzo ważnym pionem uzyskiwania dochodów i z roku na rok uzyskuje coraz lepsze wyniki - stwierdził Obajtek i przypomniał, że EBITDA dla segmentu wyniosła 3 mld zł w 2019 r., a w 2020 r. już 3,3 mld zł. 

IAR/PAP, PR24, akg

Czytaj także

PKN Orlen uruchomił własną kopalnię gazu. To pierwszy taki obiekt w historii spółki

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 11:14
PKN Orlen uruchomił na Podkarpaciu pierwszą w historii Grupy własną kopalnię gazu ziemnego Bystrowice. Z nowego złoża do systemu przesyłowego trafiło do tej pory 2 milionów metrów sześciennych błękitnego paliwa. W tym roku, w ramach podkarpackiej koncesji, planowane są kolejne odwierty rozpoznawcze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Udany rok mimo pandemii. PKN Orlen ponad 3 miliardy złotych na plusie

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 08:13
PKN Orlen osiągnął w 2020 r. 3,4 mld zł zysku netto, uwzględniając zysk na nabyciu Energi, wynik EBITDA LIFO był na poziomie 12,1 mld zł, a przychody ze sprzedaży - 86,2 mld zł - poinformowała spółka w skonsolidowanym raporcie za czwarty kwartał 2020 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes UOKiK zgodził się na przejęcie przez PKN Orlen spółki Polska Press

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 11:21
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zgodził się na przejęcie spółki Polska Press przez PKN Orlen - poinformował w piątek Urząd. Podkreślił, że działalność uczestników koncentracji się nie pokrywa; transakcja nie zagraża konkurencji.
rozwiń zwiń