X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polska z drugim najniższym bezrobociem w UE. Nowe dane Eurostatu

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 15:20
Z danych urzędu statystycznego Eurostat za grudzień wynika, że bezrobocie w Polsce wyniosło 3,3 procent. To drugi wynik we Wspólnocie. Na pierwszym niezmiennie są Czechy z bezrobociem na poziomie 3,1 procent.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Sytuacja w Polsce od roku niewiele się zmieniła. Według danych Eurostatu z grudnia 2019 roku bez pracy było 2,9 procent Polaków. Po 12 miesiącach ten wskaźnik wzrósł o cztery dziesiąte punktu procentowego.

Posłuchaj
00:50 10881720_1.mp3 W Polsce utrzymuje się jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w Unii Europejskiej. Beata Płomecka/IAR.

Najnowsze dane z grudnia ubiegłego roku wskazują, że po Czechach i Polsce na trzecim miejscu uplasowała się Holandia, gdzie bez pracy w grudniu było 3,9 procent obywateli.

1200 praca fabryka.jpg
Eurostat: Polska z jednym z najniższych wskaźników bezrobocia w UE

Najgorsza sytuacja pod tym względem jest w Grecji. Choć dane, którymi dysponuje Eurostat, są z października, ale i wtedy był to najwyższy wskaźnik w całej Unii.

Za Grecją jest Hiszpania, gdzie w grudniu pracy nie miało 16,2 procent obywateli. Krajem z dwucyfrowym bezrobociem w Unii jest jeszcze Litwa, gdzie wyniosło ono 10,1 procent.

W całej Unii bez pracy było 7,5 procent Europejczyków, czyli 16 milionów osób, z czego w eurolandzie ponad 13 i pół miliona.

IAR, PR24, akg

Czytaj także

"Bezrobocie w Polsce sporo poniżej unijnej średniej". Szefowa MRPiPS o danych Eurostatu

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 16:35
- Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że w sierpniu br. stopa bezrobocia w naszym kraju osiągnęła 3,1 proc., podczas gdy jeszcze miesiąc wcześniej było to 3,2 proc. To sporo poniżej unijnej średniej, która wyniosła 7,4 proc. - powiedziała szefowa MRPiPS Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od pół roku bezrobocie jest na poziomie 6,1 procent, według Eurostatu to tylko 3,5 procent

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 17:00
-Polska po Czechach ma wciąż najniższe bezrobocie w całej UE, a prognozy Komisji Europejskiej dla polskiej gospodarki są dziś znacznie lepsze niż te z wiosny 2020 roku - powiedziała dyrektor Ewa Flaszyńska z departamentu pracy w resorcie rozwoju, pracy i technologii, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eurostat: Polska z jednym z najniższych wskaźników bezrobocia w UE

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 09:00
Polska jest krajem z jednym z najniższych wskaźników bezrobocia w Unii Europejskiej. Najnowsze dane za listopad podał unijny urząd statystyczny Eurostat. Wynika z nich, że wtedy bezrobocie wyniosło 3,3 procent. Na pierwszym miejscu są Czechy z bezrobociem na poziomie 2,9 procent.
rozwiń zwiń