X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

MRiRW: nowe stawki dopłat do materiału siewnego

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 15:25
Ok. 68 zł do hektara wynosie stawka dopłaty do materiału siewnego zbóż i mieszanek zbożowych za 2020 r. - poinformował resort rolnictwa.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

- Od 15 stycznia br. obowiązują zaktualizowane stawki dopłat do powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany za 2020 r. Umożliwia to rozpoczęcie realizacji dopłat przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - poinformowano.

rolnictwo 1200.jpg
Dłuższy termin składania wniosków na założenie biznesu na wsi

Stawka dopłaty do 1 ha powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych kwalifikowanym materiałem siewnym za rok 2020 wynosi: 67,98 zł – w przypadku zbóż i mieszanek zbożowych lub mieszanek pastewnych; 108,77 zł – w przypadku roślin strączkowych; 339,90 zł – w przypadku ziemniaków.

Decyzje o przyznaniu dopłaty będą wydawane w terminie 60 dni od dnia wejścia w życie przepisów rozporządzenia Rady Ministrów na ten temat. W następstwie przyznania dopłaty w formie decyzji administracyjnej, środki finansowe będą przekazywane na rachunki bankowe rolników.

dopłaty bezpośrednie1200.jpg
Budżet UE: 2 mld euro więcej dla polskich rolników

Ministerstwo przypomina, że dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego udzielane są w ramach środków pochodzących z budżetu krajowego.

Wysokość pomocy ustala się jako iloczyn deklarowanej przez rolnika we wniosku powierzchni upraw i stawki dopłaty. W 2020 r. złożono 63 053 wnioski o przyznanie dopłaty.

Wnioski były składane w okresie od dnia 25 maja do dnia 25 czerwca 2020 r. Na realizację mechanizmu dopłat w 2020 r. przeznaczono kwotę 75 mln zł.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Budżet UE: 2 mld euro więcej dla polskich rolników

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 18:37
Mimo dodatkowych miliardów euro, które UE ma przeznaczyć na odbudowę gospodarczą po pandemii koronawirusa, nowy wieloletni budżet UE na rolnictwo będzie mniejszy niż w latach 2014-20. Tyle że cięcia nie obejmą polskich rolników - ci otrzymają na rozwój obszarów wiejskich o 2 mld euro więcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ważny termin dla młodych rolników. ARiMR przypomina o wnioskach w sprawie premii

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 15:40
Do 17 sierpnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski od młodych rolników o przyznanie im premii. Dotacja w wysokości 150 tys. zł ma pomóc osobom, które nie ukończyły 40 lat, w rozwijaniu swoich gospodarstw rolnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na konta rolników płyną zaliczki dopłat bezpośrednich. ARiMR wypłaciła już 10 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 16:00
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 16 listopada br. wypłaciła 10 mld zł w formie zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich oraz niektórych płatności w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - poinformowało ministerstwo rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dłuższy termin składania wniosków na założenie biznesu na wsi

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 14:53
Nawet 250 tys. zł wsparcia można dostać na założenie biznesu na wsi. Nabór wniosków został przedłużony do 31 grudnia br. - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
rozwiń zwiń