X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Sebastian Skuza Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej. Powołał go premier

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 15:30
Premier Mateusz Morawiecki powołał wiceministra finansów Sebastiana Skuzę na stanowisko Generalnego Inspektora Informacji Finansowej (GIIF) - poinformował resort finansów.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/MOZCO Mateusz Szymanski

- Generalny Inspektor Informacji Finansowej (GIIF) stanowi główny element polskiego systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu - poinformowało w komunikacie MF.

Jak dodano, zadania GIIF są określone w ustawie z 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Sebastian Skuza jest absolwentem Wydziału Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji i Szkoły Głównej Handlowej. Kierunek finanse i bankowość ukończył na SGH w 1997 r, a w 2002 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych i habilitacje w 2016 r. Stypendysta IMF Financial Market Instruments Vienna Institute IMF. Otworzył przewód doktorski na Wydziale Prawa Uczelni Łazarskiego.

1200_500 plus duze IAR.jpg
Skuza: w tegorocznym budżecie zostały zabezpieczone środki na wszystkie programy socjalne

Od 20 lat związany z instytucjami publicznymi oraz instytucjami rynku finansowego. W latach 1997-2012 pracował w Departamencie Polityki Finansowej i Analiz oraz Departamencie Rozwoju Rynku Finansowego Ministerstwa Finansów.

W latach 2006-2013 był członkiem Rady Giełdy. Od 2007 r. związany z Bankiem Gospodarstwa Krajowego jako wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej, a następnie Dyrektor Zarządzający oraz Dyrektor Biura Zgodności.

W latach 2010-2012 reprezentował ministra właściwego do spraw instytucji finansowych w Międzyresortowym Komitecie Bezpieczeństwa Finansowego, działającym przy Generalnym Inspektorze Informacji Finansowej. Był członkiem Rady Nadzorczej Krajowego Funduszu Kapitałowego S.A. Jak informuje resort finansów, Skuza jest wieloletnim współpracownikiem uczelni wyższych.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Urząd skarbowy może przedłużyć termin na zakup kasy online. Sprawdź, do kiedy złożyć wniosek

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 09:00
Termin na zakup kas online dla branży gastronomicznej i restauracyjnej mija 1 stycznia 2021 r. Do końca 2020 r. przedsiębiorcy, którzy znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji, mogą wnioskować o przedłużenie terminu na ich zakup. Indywidualne decyzje w takiej sytuacji będą podejmować urzędy skarbowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skuza: w tegorocznym budżecie zostały zabezpieczone środki na wszystkie programy socjalne

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 17:05
Uchwalona przez Sejm ustawa budżetowa, przewiduje, że dochody wyniosą ponad 404 miliardy złotych, a wydatki - prawie 487 miliardów. Oznacza to, że deficyt budżetowy przekroczy 82 miliardy złotych. Zdaniem wiceministra finansów Sebastiana Skuzy, który był gościem radiowej Jedynki - deficyt będzie utrzymany pod kontrolą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister finansów: wszystko wskazuje na to, że spadek PKB w 2020 r. był dużo mniejszy

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 15:50
Ministerstwo Finansów szacuje, że deficyt sektora finansów publicznych w 2020 r. nie przekroczył 10 proc. PKB - powiedział w wywiadzie dla Interii minister finansów Tadeusz Kościński. Zdaniem szefa resortu finansów - spadek PKB Polski w ubiegłym roku mógł być niższy niż 3 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PIT za 2020: można odliczyć dwie nowe ulgi związane z koronawirusem, a zeznania składamy od 15 lutego

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 17:22
Pandemia zmieniała terminy oraz zakres rozliczeń podatkowych z fiskusem za 2020 r. Z jednej strony w tym roku zeznania możemy składać nie wcześniej niż 15 lutego, a wymiar podatku mogą zmniejszyć dwie nowe ulgi – obie związane z koronawirusem.
rozwiń zwiń