X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Tarcza finansowa 2.0. Szef PFR: zapraszamy mikrofirmy i MŚP do wnioskowania o subwencje

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 16:10
Emisja obligacji PFR na 5 mld 250 mln zł zakończyła się sukcesem - podkreślił w prezes PFR Paweł Borys. Wiceszef Funduszu Bartosz Marczuk dodał, że w ramach Tarczy Finansowej 2.0 przyznano już pomoc blisko 200 firmom.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Szef Polskiego Funduszu Rozwoju poinformował, że "emisja obligacji w kwocie 5 250 mln zł zakończyła się sukcesem". Dodał, że oznacza to, że środki na realizowaną przez Fundusz Tarczę Finansową są zabezpieczone. - Zapraszamy mikrofirmy i MŚP poszkodowane pandemią do wnioskowania o subwencje - podkreślił.

Pierwotnie PFR planował piątkową emisję obligacji na 5 mld zł. Jak informowano wcześniej, piątkowa emisja przeznaczona jest na wsparcie PLL LOT, Tarczy Finansowej 2.0 i Tarczy dla dużych firm.

Polski Fundusz Rozwoju realizuje program wsparcia krajowych przedsiębiorstw różnej wielkości (Tarcza 1.0 i 2.0) dotkniętych przez epidemię koronawirusa - o wartości do 100 mld zł, finansowany emisjami obligacji. Do tej pory, wliczając piątkową emisję, PFR wyemitował obligacje o wartości nominalnej 70,65 mld zł.

Wiceszef Funduszu Bartosz Marczuk dodał, że PFR w ramach Tarczy Finansowej 2.0 przyznał pomoc pierwszym 196 firmom, które otrzymają w poniedziałek 33 mln zł.

restauracja koronawirus 1200 free.jpg
680 wniosków w kilka godzin. Tarcza Finansowa 2.0 cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Wiceprezes zapewnił, że składane w piątek przez firmy wnioski, zostaną przetworzone jeszcze tego samego dnia, co będzie skutkowało, że poniedziałkowy przelew będzie większy i obejmie więcej firm.

W ramach Tarczy Finansowej 2.0 dla mikro, małych i średnich firm dotkniętych drugą falą pandemii, łączna wartość pomocy z Funduszu wyniesie do 20 mld zł, z czego 13 mld zł to nowe transfery pieniężne, a 7 mld zł umorzenie 100-proc. subwencji z Tarczy 1.0.

O wsparcie (nowe środki i umorzenie) mogą ubiegać się przedsiębiorstwa w 45 branżach objętych restrykcjami epidemicznymi, które mogą udokumentować określony spadek obrotów. Łącznie z Tarczą 1.0 program dla mikro i MŚP opiewa na 75 mld zł (w ramach pierwszej Tarczy wypłacono firmom 61 mld zł).

Program wsparcia PFR dla dużych firm (obejmuje wszystkie branże wymagające pomocy finansowej) w ramach Tarczy PFR to 25 mld zł (obecnie dostępne jest ok. 20 mld), który składa się z trzech instrumentów: finansowania płynnościowego o wartości 10 mld zł, finansowania preferencyjnego o wartości 7,5 mld zł i finansowania inwestycyjnego (na zasadach rynkowych oraz na zasadach pomocowych) o wartości 7,5 mld zł.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tarcza 2.0. Prezes PFR: od jutra program dostępny dla wszystkich przedsiębiorców spełniających kryteria

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 16:20
W Tarczy Finansowej PFR 2.0 uczestniczy m.in. 17 banków komercyjnych - poinformował prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Dodał, że program jest dostępny praktycznie dla wszystkich uprawnionych przedsiębiorców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od dziś można wnioskować o subwencje dla mikrofirm z Tarczy Finansowej 2.0. Dotacje będą bezzwrotne

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 10:30
Niewiele po północy wpłynął pierwszy wniosek o subwencje dla mikrofirm z Tarczy Finansowej 2.0 PFR. "System działa" – poinformował prezes PFR Paweł Borys. Podziękował m.in. bankom, KIR, KAS, ZUS i KRS "za tygodnie ciężkiej pracy, aby terminowo przygotować program".
rozwiń zwiń

Czytaj także

680 wniosków w kilka godzin. Tarcza Finansowa 2.0 cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 12:07
- Po uruchomieniu naboru wniosków w ramach Tarczy Finansowej 2.0 PFR, od północy wpłynęło 680 wniosków o subwencję - poinformował w rozmowie z Programem 3 Polskiego Radia wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Pieniędzy wystarczy dla wszystkich potrzebujących wsparcia. To kwota ok. 13 mld zł.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gowin: firmy objęte tarczą branżową będą zwolnione z płacenia ZUS-u w grudniu i styczniu

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 14:35
Wicepremier Jarosław Gowin przekazał podczas konferencji, że przedsiębiorcy objęci tzw. tarczą branżową - która przewiduje dodatkowe wsparcie finansowe dla firm objętych obecnie restrykcjami - będą zwolnieni z płacenia ZUS za grudzień i styczeń. Dodał, że zwolnienie ze składek może zostać wydłużone na kolejne miesiące.
rozwiń zwiń