X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Minister finansów: wszystko wskazuje na to, że spadek PKB w 2020 r. był dużo mniejszy

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 15:50
Ministerstwo Finansów szacuje, że deficyt sektora finansów publicznych w 2020 r. nie przekroczył 10 proc. PKB - powiedział w wywiadzie dla Interii minister finansów Tadeusz Kościński. Zdaniem szefa resortu finansów - spadek PKB Polski w ubiegłym roku mógł być niższy niż 3 proc.
Minister finansów Tadeusz Kościński.
Minister finansów Tadeusz Kościński.Foto: twitter/MF

- Na etapie nowelizacji ustawy budżetowej, ostrożnie prognozowaliśmy deficyt sektora finansów publicznych na poziomie ok. 12 proc. PKB. Aktualnie szacujemy, że nie przekroczył on 10 proc. PKB - powiedział Kościński. 

- Spadek PKB będzie dużo mniejszy niż ostrożnie prognozowane przez nas w budżecie 4,6 proc. Rynek wskazywał, że to może być około 3,5 proc., ale wydaje się, że spadek PKB w ubiegłym roku może być nawet niższy niż 3 proc. Widzimy to m.in. po wpływach podatkowych, które są całkiem dobre, w tym te z VAT. Jest lepiej, niż się spodziewaliśmy - ocenił.

warszawa panorama east news 1200.jpg
Polska gospodarka jedną z najmniej poszkodowanych przez pandemię w Europie. Jest nowy raport

Minister finansów prognozuje, że deficyt budżetu za cały 2020 r. może być niższy niż 90 mld zł.

- Czekamy na dokładne dane dotyczące wpływów podatkowych, ale deficyt budżetowy w 2020 r. może wynieść mniej niż 90 mld zł. Spodziewamy się dobrych wpływów podatkowych za grudzień 2020 r., mamy dość dużą nadwyżkę w stosunku do tego, co prognozowaliśmy - powiedział.

- Wcześniej przewidywałem, że deficyt wyniesie około 100 mld zł wobec 109 mld zł zapisanych w budżecie na 2020 po nowelizacji. Później wiceminister Skuza informował, że deficyt może wynieść około 90 mld zł. Ale rozmawialiśmy niedawno i prognozujemy, że to będzie nawet poniżej 90 mld zł - dodał.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: jest szansa na szybki wzrost PKB Polski w nadchodzących latach

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 10:03
W przyszłym roku możliwy jest w Polsce nawet 5-proc. wzrost PKB - powiedział główny ekonomista PKO BP Piotr Bujak. Dodał, że środki z nowego budżetu UE oraz europejskiego funduszu obudowy pozwolą nam na utrzymanie wysokiego tempa wzrostu przez kolejne lata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: znaczny wzrost gospodarczy jest możliwy, jeśli proces szczepień będzie szybszy, a dostęp do niego bardziej powszechny

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 10:30
Według szacunków PKO BP wzrost gospodarczy Polski w 2021 r. może wynieść nawet 5 proc. Zależy to jednak od realizacji programu szczepień i uzyskania odporności zbiorowej na COVID-19 przez ok. 60 proc. społeczeństwa. Z tą diagnozą zgodzili się goście "Rządów Pieniądza": Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) oraz dr Waldemar Kozioł z Uniwersytetu Warszawskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skuza: w tegorocznym budżecie zostały zabezpieczone środki na wszystkie programy socjalne

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 17:05
Uchwalona przez Sejm ustawa budżetowa, przewiduje, że dochody wyniosą ponad 404 miliardy złotych, a wydatki - prawie 487 miliardów. Oznacza to, że deficyt budżetowy przekroczy 82 miliardy złotych. Zdaniem wiceministra finansów Sebastiana Skuzy, który był gościem radiowej Jedynki - deficyt będzie utrzymany pod kontrolą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska gospodarka jedną z najmniej poszkodowanych przez pandemię w Europie. Jest nowy raport

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 11:18
Litwa, Luksemburg, Holandia i Polska to kraje, które gospodarczo najmniej ucierpiały w wyniku COVID-19 - wynika z opublikowanego we wtorek raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Optymistyczny scenariusz dalszego rozwoju sytuacji zakłada, że pandemia zostanie opanowana w II poł. 2021 roku, natomiast pesymistyczny - że obostrzenia będą kontynuowane w 2022 r.
rozwiń zwiń