X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Mimo pandemii przemysł notuje wzrost. Eurostat: Polska na trzecim miejscu w UE

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 18:18
Jak poinformował Eurostat, czyli europejski urząd statystyczny, w listopadzie produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła o 2,9 procent w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem. Wyższy wynik odnotowano jedynie w Grecji oraz Irlandii.
Audio

Jak powiedział Polskiemu Radiu Piotr Bartkiewicz, ekonomista Banku Pekao S.A., wzrost produkcji przemysłowej w Polsce to zasługa między innymi struktury tego sektora.

Posłuchaj
00:26 10845334_1.mp3 Piotr Bartkiewicz, ekonomista Banku Pekao S.A. - o wzroście produkcji przemysłowej w Polsce. (IAR)

- Spora część polskiej produkcji przemysłowej to produkcja trwałych dóbr konsumpcyjnych, takich jak wyposażenie mieszkań, meble czy sprzęt AGD. To wszystko było eksportowane i kupowane przez konsumentów w całej Europie zamiast korzystania z usług - ocenił Piotr Bartkiewicz.

FABRYKA PRACA.jpg
Dobre wieści z gospodarki – produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem

- W większości gospodarek nastąpiło spore przesunięcie w wydatkach, od usług do trwałych dóbr konsumpcyjnych. My na tym skorzystaliśmy - dodał ekspert.

W skali całej Unii Europejskiej, produkcja przemysłowa zmniejszyła się w listopadzie o 0,4 procent w ujęciu rok do roku. Największy spadek odnotowano kolejno w Bułgarii, Francji i Włoszech.

IAR, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dobre wieści z gospodarki – produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 15:15
Wszystko wskazuje na no, że wywołane koronawirusem negatywne tendencje w gospodarce zaczynają się powoli odwracać – jak informuje GUS, w listopadzie produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 5,4% niż przed rokiem. W porównaniu z październikiem była jednak niższa o 1,6 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska gospodarka wychodzi z osłabienia związanego z pandemią - przed nami wzrost produkcji i popytu

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 11:11
Wszystko wskazuje na to, że gospodarka najgorszy czas związany z pandemią ma za sobą. Wskazuje na to grudniowy wskaźnik PMI dla przemysłu, który wzrósł w grudniu do 51,7 pkt., z 50,8 pkt. w listopadzie. A to oznacza, że w nadchodzących miesiącach będziemy mieli do czynienia ze wzrostem produkcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konsumpcja, eksport i inwestycje publiczne będą napędzać polską gospodarkę w 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 13:10
Konsumpcja, eksport i inwestycje publiczne będą napędzać polską gospodarkę w tym roku - ocenił dla PAP wiceminister rozwoju, pracy i technologii prof. Robert Tomanek. Zastrzegł, że inwestycje publiczne nie zastąpią prywatnych, a będą dla nich swego rodzaju dźwignią finansową.
rozwiń zwiń