X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W Polsce powstanie rynek biometanu. Porozumienie PGNiG i TGE

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 15:13
Towarowa Giełda Energii oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisały porozumienie o współpracy przy budowie w Polsce rynku biometanu.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter/FundacjaIRME

Jak poinformowały TGE i PGNiG, w pierwszym etapie współpracy przewiduje się wykorzystanie doświadczeń Giełdy prowadzącej obecnie Rejestr Świadectw Pochodzenia jako elementu potencjalnego systemu wsparcia dla biometanu opartego na certyfikatach, oraz Systemu Gwarancji Pochodzenia jako potencjalnego instrumentu realizacji Narodowego Celu Wskaźnikowego.

- Z całą pewnością kluczową rolę w tym projekcie odegrają nasze rejestry - ocenił prezes TGE Piotr Zawistowski. Jak dodał, TGE od ponad 20 lat wspiera wszelkie procesy transformacji rynku energii oraz aktywnie działa na rzecz jego rozwoju, oferując jego uczestnikom kompleksowe rozwiązania i produkty.

- Współpraca z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem w zakresie stworzenia rynku biometanu to szansa dla Giełdy na dalszy rozwój segmentu związanego z odnawialnymi źródłami energii - zaznaczył Zawistowski.

ostrołęka1200.jpg
Orlen i PGNiG zbudują elektrownię gazową w Ostrołęce. Obajtek: wchodzimy w kolejny etap inwestycji

Prezes PGNiG Paweł Majewski przypomniał z kolei, że spółka od początku powstania giełdowego rynku gazu jest jego aktywnym członkiem i nieustannie przyczynia się do jego rozwoju, o czym świadczy m.in. rekordowy wolumen obrotu gazem ziemnym w 2020 roku na TGE.

- Rozpoczynamy nowy rozdział współpracy, który pozwoli nam na stworzenie nowoczesnych rozwiązań rynkowych w zakresie obrotu biometanem. To zielone paliwo, którego potencjał da nam w przyszłości możliwość aktywnego włączenia się w transformację energetyczną polskiej gospodarki, a jednocześnie realizowania naszych celów biznesowych przy zapewnieniu Polsce bezpieczeństwa energetycznego - dodał Majewski.

PGNiG zakłada, że w 2030 r. krajowa produkcja metanu z surowców organicznych może sięgnąć 4 mld m sześc. rocznie. W I kwartale 2021 r. spółka zapowiada przedstawienie aktualizacji strategii, której jednym z filarów ma być zaangażowanie PGNiG w tworzenie rynku biometanu.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Wielkopolska bogata w gaz ziemny. PGNiG odkrył nieznane złoże

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 11:11
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, przy współpracy z ORLEN Upstream, odkryło nowe złoże gazu w Wielkopolsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGE i PGNIG chcą kupić polskie aktywa grupy CEZ. Złożono ofertę

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 12:52
PGE i PGNiG złożyły niewiążącą ofertę nabycia polskich aktywów Grupy CEZ - podały w piątek spółki. Chodzi m.in. o elektrociepłownie CEZ w Skawinie i Chorzowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orlen i PGNiG zbudują elektrownię gazową w Ostrołęce. Obajtek: wchodzimy w kolejny etap inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 01:50
Orlen i PGNiG zbudują elektrownię gazową w Ostrołęce. Podpisano trójstronną umowę, która gwarantuje PKN Orlen i Enerdze wiodącą pozycję w projekcie, z łącznym pakietem udziałowym na poziomie 51 proc. PGNiG obejmie 49 proc. udziałów.
rozwiń zwiń