X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wkrótce szczegóły pomocy dla branży turystycznej w górach. Możliwe zwolnienia z podatku od nieruchomości

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 14:25
Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, mają być ogłoszone szczegóły propozycji pomocy dla branży turystycznej w gminach górskich. Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin powiedział, że będzie im zaoferowana konkretna pomoc adresowana do samorządów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/tpsDave

W zależności od definicji to od przeszło 100 do blisko 200 gmin. Jarosław Gowin wyjaśnił, że dzięki tej pomocy lokalne władze będą mogły skierować precyzyjnie pomoc do tych przedsiębiorców działających w gminach, którzy niekoniecznie objęci są nową tarczą finansową.

jarosław gowin free tt 1200  .jpg
Jarosław Gowin o tarczach finansowych: do 45 branż trafi kwota ponad 20 miliardów złotych

Posłuchaj
00:27 10834100_1.mp3 Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin o pomocy dla branży turystycznej w gminach górskich. (IAR)

- To mogą być przedsiębiorstwa z innych obszarów gospodarki, natomiast te firmy są ściśle powiązane z lokalnym rynkiem pracy i lokalną przedsiębiorczością - wyjaśnił wicepremier.

Natomiast wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy powiedział, że pomoc dla około 200 gmin górskich wyniesie około miliarda złotych. 

Posłuchaj
00:23 10834390_2.mp3 Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy zapowiedział pomoc dla branży turystycznej w gminach górskich. (IAR)

Wiceminister nie wykluczył też zwolnienia z podatku od nieruchomości branży turystycznej. Powiedział, że będą mogli o to wystąpić właściciele hoteli, pensjonatów, stacji narciarskich, gastronomii, których działalność zamknięto decyzjami administracyjnymi.


Posłuchaj
00:29 10834390_1.mp3 Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy o pomoc dla branży turystycznej w gminach górskich. (IAR)

Wyjaśnił, że zasadniczą część zwolnienia z podatku gminom pokryje skarb państwa.

IAR, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jest decyzja rządu ws. Tarczy 2.0. Jarosław Gowin: do sektora MŚP trafi 20 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 14:02
Rząd przyjął uchwały ws. Tarczy Finansowej 2.0 PFR dla mikro, małych i średnich firm oraz noweli Tarczy Finansowej 1.0 PFR - poinformował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Dodał, że do mikro, małych i średnich firm trafi łącznie 20 mld zł - jako nowe wypłaty i umorzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza finansowa PFR 2.0. Paweł Borys wyjaśnia, kto może z niej skorzystać i na jakich zasadach

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 19:00
O pomocy dla firm w ramach środków z Tarczy finansowej PFR 2.0 mówił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcze finansowe PFR dla mikro, małych i średnich firm obejmą 45 branż

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 16:42
Rząd przyjął w ostatni wtorek uchwały ws. Tarczy finansowej 2.0 PFR dla mikro, małych i średnich firm oraz noweli Tarczy finansowej 1.0 PFR - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Dotąd na działania antykryzysowe wydano ponad 172 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin o tarczach finansowych: do 45 branż trafi kwota ponad 20 miliardów złotych

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 09:27
– Poszczególne firmy będą dostawały kwoty naprawdę znaczące. Generalnie rzecz biorąc polska gospodarka w pandemii daje sobie radę relatywnie dobrze na tle innych krajów europejskich – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii.
rozwiń zwiń