X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prezes NBP: rosnąca presja na wzrost wartości złotego jest bardzo niepokojąca

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 15:33
Zdaniem prezesa NBP Adama Glapińskiego - narastająca presja na wzrost wartości złotego jest bardzo niepokojąca i szkodliwa z punktu widzenia odbicia wzrostu naszego PKB i utrzymania dynamiki eksportu. 
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter/ZUS

- W sytuacji naszej projekcji inflacji w przyszłym roku na niskim poziomie, tworzy to oczywiście przestrzeń do ewentualnych, zdecydowanych interwencji banku centralnego - powiedział szef NBP w odpowiedzi na pytanie Obserwatora Finansowego o interwencję na rynku walutowym.

We wtorek prezes NBP informował, że w pierwszym kwartale 2021 r. możliwe jest dalsze obniżenie stóp procentowych. - Prowadzimy w NBP odpowiednie analizy możliwych okoliczności i potencjalnych skutków takiego obniżenia - przekazał Glapiński.

nbp free shutt 1200 .jpg
NBP interweniuje na złotym w celu jego osłabienia. Nieoficjalne informacje PAP Biznes

- Obecny poziom stóp procentowych jest właściwy i najlepiej odpowiada obecnej sytuacji. Jednak w pierwszym kwartale następnego roku możliwe jest dalsze obniżenie stóp. Prowadzimy w NBP odpowiednie analizy możliwych okoliczności i potencjalnych skutków takiego obniżenia - powiedział Obserwatorowi Finansowemu prezes banku centralnego.

Na posiedzeniach między 17 marca a 28 maja 2020 r. Rada Polityki Pieniężnej trzykrotnie obniżyła stopę referencyjną, łącznie o 140 pb., w krokach po 50, 50 i 40 pb., do poziomu 0,10 proc.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

NBP: szok spowodowany pandemią nie zagraża stabilności systemu finansowego w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 17:33
Zdaniem banku centralnego odporności polskiego sektora bankowego sprzyjają w szczególności brak nierównowag finansowych i makroekonomicznych przed pandemią, duża zdolność do absorpcji strat przejawiająca się wysokim poziomem i jakością kapitału w sektorze bankowym. NBP wskazuje też na działania wspierające ze strony instytucji publicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Resort finansów: w przyszłym roku zakładamy powrót na ścieżkę wzrostu gospodarczego

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 15:00
Resort finansów zapewnia, że w ustawie budżetowej na 2021 r. zagwarantowane są środki na priorytetowe działania rządu m.in.: finansowanie Programu "Rodzina 500+" (41 mld zł) oraz zwiększenie nakładów na finansowanie ochrony zdrowia do poziomu 5,3 proc. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

NBP interweniuje na złotym w celu jego osłabienia. Nieoficjalne informacje PAP Biznes

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 16:48
NBP dokonał w piątek interwencji na rynku walutowym w kierunku osłabienia złotego - dowiedział się PAP Biznes w źródle zbliżonym do banku centralnego.
rozwiń zwiń