X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PGG i Tauron rozmawiają o rozliczeniach dostaw węgla

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 17:00
Polska Grupa Górnicza S.A. i Tauron Polska Energia S.A. poinformowały, że rozmawiają na temat realizacji i rozliczenia dostaw węgla w 2020 roku. Przedsiębiorstwa deklarują gotowość do dalszych rozmów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Marianna Ianovska/shutterstock.com

Termin spotkania kierownictwa obu organizacji zostanie ustalony po Bożym Narodzeniu. Obie firmy mają nadzieję, że rozmowy odbędą się w pierwszym możliwym terminie.

Jednocześnie PGG i Tauron deklarują, że bieżąca współpraca biznesowa "prowadzona jest poprawnie". Strony są przekonane, że w najbliższym czasie dojdą do porozumienia w kwestiach dotyczących wzajemnych relacji handlowych.

elektrowani węgiel free shutt 1200 .jpg
Dr Marcin Roszkowski: polski węgiel jest za drogi, aby był opłacalny dla gospodarki

Grupa Tauron jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem i jednym z największych sprzedawców i wytwórców energii elektrycznej.

Polska Grupa Górnicza to największe przedsiębiorstwo górnicze w Europie i największy producent węgla kamiennego w Unii Europejskiej.

IAR, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gospodarcze konsekwencje szybkiego odchodzenia od węgla. Konferencja EuroPower

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 14:50
Prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala powiedział, że ścieżka dekarbonizacji, przewidziana w projekcie Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku, oznacza zmniejszenie mocy produkcyjnych o 70 procent w ciągu niespełna 20 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Marcin Roszkowski: polski węgiel jest za drogi, aby był opłacalny dla gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 12:25
- Tylko otwieranie nowych kopalń jest rozwiązaniem dla sektora. W miejscach, gdzie obecnie węgiel jest wydobywany, jest on za głęboko i jest za drogi - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Marcin Roszkowski, ekonomista z Instytutu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór między Tauronem a Polską Grupą Górniczą. Chodzi o zbyt duże dostawy węgla, w tle koronawirus

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 18:05
Koronawirus, a właściwie jego skutki gospodarcze - mniejsze zużycie węgla potrzebnego przy produkcji energii elektrycznej rodzą napięcia między energetycznymi gigantami. Grupa Tauron, która w ub. roku kupiła od Polskiej Grupy Górniczej ponad 2,5 mln ton węgla, wypowiedziała we wtorek zawartą blisko trzy lata temu umowę na dostawy surowca z tej największej górniczej spółki, tłumacząc to mniejszymi potrzebami. PGG nie uznaje jednak wypowiedzenia, przypomina o zawartych umowach.
rozwiń zwiń