X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Resort rozwoju: w połowie stycznia ruszy druga tarcza finansowa dla firm

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 19:22
Druga tarcza finansowa będzie przeznaczona dla mikro, małych i średnich firm, które ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19. Wartość kolejnej pomocy dla tego typu przedsiębiorstw sięgnie 10 mld zł - poinformował wiceminister rozwoju, pracy i technologii Robert Tomanek. 
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

- Według naszych szacunków, pomoc dla mikro, małych i średnich firm wyniesie ok. 10 mld zł w drugiej tarczy finansowej. Ta tarcza zostanie uruchomiona w połowie stycznia - powiedział wiceminister podczas debaty online, zorganizowanej przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach.

Jak mówił, wśród warunków uzyskania pomocy z tej puli będzie m.in. określona wartość spadku obrotów, wynikająca z kryzysu spowodowanego pandemią. Wiceminister przyznał, że część przedsiębiorców, którzy "wymkną się" przyjętym kryteriom i nie uzyskają oczekiwanego wsparcia, może być niezadowolona.

- Tu również będzie grupa osób niezadowolonych, którzy gdzieś wymkną się z tych szacunków, ale państwo nie może działać "po uważaniu", nie może też dać wszystkim – bo to jest 8 proc. PKB, a przecież rząd nie daje - jak to się mówi kolokwialnie - ze swoich, tylko będzie pomoc udzielał z długu publicznego; są granice zaciągania tego długu, tak aby gospodarka nie wpadła w spiralę kolejnych kłopotów po zakończeniu COVID-u – mówił wiceminister.

W jego ocenie, w walce z kryzysem pomocna okazała się także struktura polskiej gospodarki, w tym jej dywersyfikacja - np. stosunkowo mały udział usług w gospodarce, a także rozwinięty rynek i poziom przedsiębiorczości.

Wiceminister powtórzył wcześniejsze szacunki, zgodnie z którymi - jak mówił – "spadek PKB najprawdopodobniej rok do roku wyniesie ok. 3,1 proc.".

biznes1200.jpg
Firmy już mogą zgłaszać wnioski o pomoc z tarczy branżowej 6.0

Za dobrą informację uznał wzrost produkcji sprzedanej przemysłu – w listopadzie była ona wyższa rok do roku o 5,4 proc. „Pomimo tej trudnej sytuacji wskaźnik PMI dla przemysłu w Polsce trzeci miesiąc z rzędu utrzymuje się na poziomie powyżej 50 punktów, czyli jest dodani, optymistyczny” – ocenił.

Stopa bezrobocia po drugim kwartale utrzymuje się na poziomie ok. 6,1 proc. "Prawdopodobnie, jeśli wzrośnie - to nieznacznie" - ocenił wiceminister.

Przypomniał, że kierowana do gospodarki pomoc rządowa o wartości ok. 168 mld zł stanowi 8 proc. polskiego PKB. - To jest bardzo dużo na tle innych krajów Europy; nominalnie nie są to takie wielkości jak w Niemczech czy we Francji, natomiast jeśli chodzi o udział w PKB, to jest on bardzo duży - podkreślił wiceminister.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od nowego roku korzystne zmiany w podatku od nieruchomości i opłacie targowej

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 15:51
Znowelizowana niedawno ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych wprowadziła m.in. zmiany w przepisach z zakresu podatku od nieruchomości oraz opłaty targowej, które będą obowiązywały w 2021 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do firm trafi 35 mld złotych. Gowin: KE zaakceptowała część rozwiązań dot. Tarczy Finansowej PFR

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 18:22
Do firm dotkniętych ograniczeniami związanymi z koronawirusem trafi 35 miliardów złotych w ramach drugiej Tarczy Finansowej PFR. Wicepremier i minister rozwoju pracy i technologii Jarosław Gowin powiedział, że rządowa pomoc zostanie uruchomiona po uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firmy już mogą zgłaszać wnioski o pomoc z tarczy branżowej 6.0

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 11:17
Firmy objęte pomocą w ramach tarczy branżowej 6.0 mogą od soboty 19 grudnia składać wnioski o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników w wysokości 2 tys. zł na etat lub umowę zlecenie. Wnioski w formie elektronicznej przyjmują urzędy pracy. Pomoc otrzyma m.in. handel, gastronomia, hotele, turystyka, parki rozrywki, producenci filmów i muzyki.
rozwiń zwiń