X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dwa pasy ruchu w każdą stronę. Umowa na budowę obwodnicy Wąchocka

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 18:01
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na budowę obwodnicy Wąchocka w powiecie starachowickim. Kosztem prawie 280 milinów złotych powstanie ponad 11 kilometrowy odcinek trasy w standardzie drogi głównej przyspieszonej. Oznacza to, że kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdą stronę, a jezdnie będą od siebie odseparowane.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter/GDDKiA

Zakres obejmuje między innymi budowę 4 skrzyżowań jednopoziomowych umożliwiających powiązanie obwodnicy z istniejącymi drogami powiatowymi i gminnymi, budowę dróg dojazdowych, a także obiektów inżynierskich takich, jak wiadukty, przejścia podziemne, zespołu mostów oraz przejść dla zwierząt małych i dużych.

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber powiedział podczas uroczystości związanej z podpisaniem umowy, że mieszkańcy Wąchocka czekali od wielu lat na obwodnicę. Zaznaczył, że wpisanie inwestycji do programu budowy stu obwodnic zagwarantowało jej realizację.

Plan100 Obwodnic Plan 100 Obwodnic

Dzięki inwestycji ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z miasta, przez co poprawi się bezpieczeństwo użytkowników drogi oraz komfort życia mieszkańców Wąchocka.

Łatwiejsza będzie również obsługa ruchu turystycznego na słynącym z zabytków i atrakcji terenie. Równocześnie znacznie skróci się czas podróżowania drogą krajową nr 42, komunikującą między innymi węzeł drogi ekspresowej S7 w Skarżysku-Kamiennej ze starachowicką strefą przemysłową i dalej z drogą krajową nr 9 w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego, Opatowa i woj. podkarpackiego. 

budowa drogi 1200.jpg
Kolejne miasta zyskają obwodnice. Sprawdź, o których mowa

Do 2030 roku w kraju ma powstać 100 obwodnic. Pieniądze na ten cel zostały przeznaczone z Krajowego Funduszu Drogowego. Wszystkie inwestycje ujęte w planie mają kosztować około 28 miliardów złotych.

W ramach rządowego programu powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 820 km. Jak zapewnia ministerstwo infrastruktury, będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych. Inwestycjom tym będą towarzyszyły urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W programie zostały ujęte zadania na różnym etapie przygotowania. Wybór obwodnic do realizacji odbywał się przy uwzględnieniu stanu prac przygotowawczych, natężenia ruchu, w tym ruchu ciężkiego, stanu bezpieczeństwa ruchu w miejscowościach liczonego poziomem wypadkowości i ofiarami wypadków, poprawy dostępności połączeń z państwami sąsiednimi oraz koniecznością zachowania zrównoważonego rozwoju kraju.

Dla części obwodnic opracowano już dokumentację niezbędną do rozpoczęcia inwestycji, dla części jest prowadzony proces przygotowawczy. Są też takie zadania, dla których przygotowania dopiero się rozpoczną. 

IAR/Aleksander Pszoniak, PR24, akg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powstaną nowe obwodnice w województwie kujawsko-pomorskim. Sprawdź, czy chodzi o twoją miejscowość

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 10:30
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych ogłosiła rozpoczęcie prac przygotowawczych związanych z planowaną budową obwodnic Strzelna i Lipna. To dwie z sześciu takich inwestycji planowanych w ramach programu budowy stu obwodnic w całej Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne miasta zyskają obwodnice. Sprawdź, o których mowa

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 12:00
Smolajny mogą być pierwszym miastem w Polsce, w którym powstanie obwodnica w ramach programu budowy stu obwodnic w całym kraju. Warmińsko-mazurski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał właśnie umowę z firmą Budimex na realizację tej inwestycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Droga z Legionowa do Zegrza będzie miała dwie jezdnie. Umowa podpisana

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 14:04
Rozpoczyna się modernizacja drogi z Legionowa do Zegrza w województwie mazowieckim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowę na rozbudowę i modernizację trasy.
rozwiń zwiń