X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Duże ułatwienia w budownictwie komunalnym i społecznym. Wiceminister rozwoju o pakiecie mieszkaniowym

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 17:11
Przyjety niedawno przez parlament pakiet mieszkaniowy wprowadza m.in. takie rozwiązania - jak dopłaty do czynszu dla podnajemców mieszkań, wakacje czynszowe i zwiększenie dostępności gruntów pod zabudowę. O szczegółach mówiła w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay.com

Przypomnijmy, że jednym z cełów nowego pakietu mieszkaniowego jest także zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem dla osób o niskich dochodach oraz polepszenie warunków lokalowych.

Zdaniem wiceminister rozwoju Anny Korneckiej dopłaty do czynszu mają chronić najemców przed eksmisją z powodu złej sytuacji finansowej.

Z analiz resortu wynika, że osoby wynajmujące lub podnajmujące mieszkania są w pierwszej kolejności zagrożone ryzykiem eksmisji w czasie pandemii. 

W radiowej Jedynce wiceminister Anna Kornecka zauważyła, że w przyjętym pakiecie mieszkaniowym zostało "znacznie wzmocnione wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w zakresie uzyskiwania dopłat z funduszu grantów BGK".

Posłuchaj
05:17 _PR1_AAC 2020_12_21-16-36-27.mp3 Przyjęty niedawno przez parlament pakiet mieszkaniowy wprowadza duże ułatwienia w budownictwie komunalnym i społecznym. Mówiła o tym w radiowej Jedynce wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka. Rozmawiał Błażej Prośniewski (Program 1 PR)

Jak dodała - wszelkiego rodzaju inwestycje w okresie pandemii są bardzo potrzebne, gdyż dają pracę ludziom zatrudnionym w branży budowlanej.

budownictwo.jpg
"Lokal za grunt". Zobacz, co zakłada nowa ustawa przyjęta przez Sejm

Nowy pakiet rozszerza także dotychczasową pomoc dla najemców, którzy ucierpieli finansowo z powodu pandemii COVID-19. Przez pół roku będą mogli korzystać z dopłat do wynajmu mieszkań do maksymalnej kwoty 1500 złotych miesięcznie.

W pakiecie mieszkaniowym przewidziano też zwiększenie bezzwrotnych grantów dla gmin, które chcą budować mieszkania komunalne i czynszowe. Bank Gospodarstwa Krajowego wypłaci im nawet 80 procent kosztów budowy nowych mieszkań komunalnych i maksymalnie 35 procent kosztów budowy społecznych mieszkań czynszowych.

IAR, PR24. Program 1 Polskiego Radia, akg

Czytaj także

Budownictwo komunalne i społeczne z większym wsparciem. Zobacz nowe propozycje rządu

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 17:30
W świetle różnych statystyk w Polsce nadal brakuje około 1 miliona mieszkań - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rozwoju Robert Nowicki. Zapowiedział rządowe wsparcie budowy większej liczby mieszkań dla osób o niższych i średnich dochodach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łatwiej będzie można budować domy. Znika wiele inwestycyjnych absurdów

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 07:20
Uproszczenie i przyśpieszenie procesów inwestycyjnych w budownictwie to główny cel nowelizacji prawa budowlanego, która wchodzi w życie w sobotę 19 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lokal za grunt". Zobacz, co zakłada nowa ustawa przyjęta przez Sejm

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 20:11
Sejm uchwalił dziś przepisy, których celem jest szersze wykorzystanie gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. Przyjęta ustawa zakłada w uproszczeniu, że gmina za oddanie gruntu pod budowę mieszkań ma otrzymać w zamian od inwestora część lokali.
rozwiń zwiń