X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Część szlaku towarowego ze Śląska do portów bałtyckich zostanie zmodernizowana. Jest umowa

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 15:45
PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły przygotowania do modernizacji linii kolejowej od stacji Chorzów Batory do Nakła Śląskiego. Odcinek ten stanowi fragment ważnego szlaku towarowego ze Śląska na północ, do portów bałtyckich i na południe.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Materiały prasowe

Przetarg na opracowanie dokumentacji i realizację prac wygrała firma Porr S.A. Wartość kontraktu, to miliard dwieście milionów złotych. Linia może być także wykorzystywana w przewozach pasażerskich.

Powstaną nowe przystanki, mosty i wiadukty

Jak mówił podczas podpisania umowy z wykonawcą prac prezes PKP PLK Ireneusz Merchel, pociągi towarowe będą mogły rozwijać prędkość do 120 kilometrów na godzinę, a pociągi pasażerskie do 140 kilometrów na godzinę.

Plan modernizacji zakłada budowę nowego przystanku Chorzów Uniwersytet, modernizację 32 kilometrów linii kolejowej, w tym wymianę torów o długości 80 kilometrów.

Ponadto w ramach kontraktu wykonawca wyremontuje, bądź wybuduje 29 obiektów inżynieryjnych takich, jak mosty i wiadukty. Zostanie wymienionych 170 rozjazdów, a 5 przejść dla pieszych zostanie przebudowanych.

pendolino663free.jpg
Poprawią konkurencyjność, komfort podróży i bezpieczeństwo. PKP PLK podsumowały inwestycje z funduszy UE

Modernizacja dla ruchu towarowego będzie oznaczać przede wszystkim większą przepustowość, lepsza efektywność transportu, możliwość obsługi większej liczby składów i wzrost bezpieczeństwa.

Poprawa komfortu dla pasażerów

Dla pasażerów, którzy będą korzystać z tego odcinka po modernizacji, oznacza ona lepszą ofertę przewozową i poprawę komfortu. W ramach prac zostanie zmodernizowanych w sumie 7 przystanków i stacji. Niektóre z nich zyskają zadaszenie i infrastrukturę ułatwiającą dostęp i poprawiającą komfort podróżowania.

Wśród stacji przeznaczonych do modernizacji są; Chorzów Miasto, Chorzów Stary, Bytom, Bytom Karb, Bytom Północ Radzionków oraz Radzionków Rojca. Modernizacja zostanie zakończona w 2024 roku. Pieniądze na ten cel pochodzą z Krajowego Programu Kolejowego oraz z funduszy Unii Europejskiej.

Aleksander Pszoniak, PR24, akg

Czytaj także

Unikatowy przykład połączenia historii z nowoczesnością. W Białymstoku otwarto odnowiony dworzec

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 20:33
W Białymstoku został oddany do użytku przebudowany z poszanowaniem dla historycznej architektury, nowoczesny i komfortowy dworzec. Tym samym PKP S.A. zakończyły swoją największą inwestycję w województwie podlaskim i jedną z kluczowych w skali kraju realizowanych w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poprawią konkurencyjność, komfort podróży i bezpieczeństwo. PKP PLK podsumowały inwestycje z funduszy UE

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 15:54
PKP Polskie Linie Kolejowe są największym beneficjentem unijnego funduszu "Łącząc Europę". Przedstawiciele rządu wraz z kolejarzami podsumowali inwestycje, które są współfinansowane przez fundusz i przedstawili wstępne plany dotyczące nowej, unijnej perspektywy finansowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszyła budowa pierwszych mazowieckich dworców na Rail Baltica

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 15:31
Polskie Koleje Państwowe S.A. rozpoczęły budowę pierwszych dwóch mazowieckich dworców na Rail Baltica - informuje ministerstwo infrastruktury. Jak podkreśla resort, obiekty w Barchowie i Dobczynie mają być nowoczesne, dostępne dla niepełnosprawnych oraz przystosowane do współczesnych standardów ekologicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ułatwi przewóz towarów z Braniewa i Obwodu Kaliningradzkiego do polskich portów. PKP planują nową inwestycję

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 14:28
PKP Polskie Linie Kolejowe planują przebudować tory i zmodernizować trasę z Braniewa do Malborka. Spółka podpisała umowę na opracowanie studium wykonalności. Modernizacja będzie miała znaczenie zarówno dla ruchu lokalnego, jak i międzynarodowego.
rozwiń zwiń