X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Inwestycje rolne w obszarach Natura 2000. Wnioski do 30 grudnia

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 13:23
Nabór wniosków na wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych położonych na obszarach Natura 2000 potrwa do 30 grudnia tego roku. Wnioski przyjmują oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - poinformowała agencja.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Jak informuje ARiMR wnioski można je składać osobiście, drogą elektroniczną lub rejestrowaną przesyłką pocztową.

W komunikacie wyjaśniono, że pomoc na inwestycje może otrzymać rolnik, jeżeli m.in. w gospodarstwie, którego jest posiadaczem, łączna powierzchnia trwałych użytków zielonych i pastwisk trwałych położonych na obszarze Natura 2000 wynosi co najmniej 1 ha.

Pomoc ma ułatwić prowadzenie działalności rolniczej w zgodzie z podwyższonymi standardami środowiskowymi obowiązującymi na tych cennych przyrodniczo terenach.

1200_rolnictwo_shutterstock.jpg
Rozwój gospodarstwa. Rolnicy mogą dostać nawet 500 tys. zł dofinansowania

Wsparcie przyznaje się na inwestycje, które m.in. przyczynią się do utrzymania i użytkowania w gospodarstwie trwałych użytków zielonych położonych na obszarze Natura 2000, nie będą negatywnie oddziaływać na cele ochrony obszaru Natura 2000 i nie są sprzeczne z działaniami ochronnymi obligatoryjnymi ustalonymi dla obszaru Natura 2000, na którym jest położone gospodarstwo.

uprawa rolnik rolnictwo koszta 1200.jpg
Rolnictwo wysokiej jakości. ARiMR uruchamia nabór w nowym programie

ARiMR wyjaśnia, że refundacji podlega 50 proc. kosztów poniesionych na realizację inwestycji (w przypadku młodego rolnika - 60 proc.). Limit pomocy przypadający na jednego beneficjenta i na jedno gospodarstwo wynosi 500 tys. zł.

Wysokość wsparcia zależy od rodzaju realizowanej inwestycji. W przypadku budowy lub modernizacji budynków inwentarskich lub adaptacji innych budynków na budynki inwentarskie można otrzymać maksymalnie 500 tys. zł.

Natomiast w przypadku realizacji pozostałych inwestycji, np. zakupu maszyn do utrzymania trwałych użytków zielonych, urządzeń do pojenia zwierząt czy przechowywania pasz, można ubiegać się o wsparcie do 200 tys. zł.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rolnictwo wysokiej jakości. ARiMR uruchamia nabór w nowym programie

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 11:40
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła kolejny nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości". Pomoc finansowana jest z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla posiadaczy chryzantem. ARiMR: wypłata pieniędzy do końca grudnia

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 11:22
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymała wnioski dotyczące ponad 3,7 mln sztuk chryzantem doniczkowych i 3,5 mln chryzantem ciętych - poinformowała ARiMR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MR: wsparcie dla rolników zajmujących się produkcją trzody chlewnej

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 16:43
Do 20 grudnia rolnicy zajmujący się hodowlą trzody chlewnej w cyklu otwartym będą mogli ubiegać się o wsparcie. Chodzi o producentów, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami wywołanymi przez pandemię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozwój gospodarstwa. Rolnicy mogą dostać nawet 500 tys. zł dofinansowania

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 11:11
Można otrzymać nawet pół miliona złotych dotacji na rozwój usług rolniczych. Rolnicy, którym sprawdziło się świadczenie usług rolniczych i chcą rozwinąć tę działalność, mają kolejną okazję na dofinansowanie. W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trwa nabór wniosków na "Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych" - tłumaczy Halina Szymańska, prezes ARiMR.
rozwiń zwiń