X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prezes NBP: bank centralny będzie skupował aktywa tak długo, jak będzie potrzeba

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 17:50
Narodowy Bank Polski będzie skupował papiery skarbowe i obligacje gwarantowane przez Skarb Państwa tak długo i w takiej ilości, jak będzie to potrzebne - oświadczył prezes NBP Adam Glapiński w nagraniu opublikowanym przez bank centralny.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, Glapiński stwierdził m.in. "nigdy nie określiliśmy horyzontu stosowania skupu dłużnych papierów wartościowych".

- Celem tych operacji jest przecież zmiana długoterminowej struktury płynności w sektorze bankowym, zapewnienie płynności rynku wtórnego skupowanych papierów wartościowych oraz wzmocnienie oddziaływania obniżenia stóp procentowych" - zaznaczył.

1200_pieniądze_shutterstock.jpg
NBP: szok spowodowany pandemią nie zagraża stabilności systemu finansowego w Polsce

- Wszystkie te cele - w naszym przekonaniu - zostały dokonane. Nie ma żadnej granicy czasowej stosowania tego instrumentu. Będziemy skupować papiery wartościowe emitowane przez Skarb Państwa, gwarantowane przez Skarb Państwa tak długo i w takiej ilości, jak będzie to potrzebne na podstawie analizy rynku - dodał prezes NBP.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Wzrosła podaż pieniądza. Znamy dane NBP

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 14:46
W październiku 2020 r. podaż pieniądza M3 zwiększyła się o 20,4 mld zł. Do jej wzrostu przyczynił się głównie wzrost depozytów i innych zobowiązań gospodarstw domowych oraz pieniądza gotówkowego w obiegu - poinformował Narodowy Bank Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stopy procentowe utrzymane. Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 15:45
Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. Stopa referencyjna nadal wynosi 0,10 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NBP: szok spowodowany pandemią nie zagraża stabilności systemu finansowego w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 17:33
Zdaniem banku centralnego odporności polskiego sektora bankowego sprzyjają w szczególności brak nierównowag finansowych i makroekonomicznych przed pandemią, duża zdolność do absorpcji strat przejawiająca się wysokim poziomem i jakością kapitału w sektorze bankowym. NBP wskazuje też na działania wspierające ze strony instytucji publicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Glapiński: system finansowy funkcjonuje i będzie funkcjonował stabilnie

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 19:01
Wyniki naszych analiz pokazują, że mimo ogromnej skali szoku, strat z nim związanych i niepewności, system finansowy jako całość funkcjonuje i będzie funkcjonował stabilnie - powiedział prezes NBP Adam Glapiński podczas wystąpienia na dorocznym spotkaniu środowiska bankowego.
rozwiń zwiń