X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Forum Innowacyjności. Polska potrzebuje strategii wskazującej kierunki rozwoju energetyki

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 14:05
Ekspertka z Ministerstwa Środowiska i Klimatu Ksenia Ludwiniak powiedziała podczas II Forum Innowacyjności, że w przypadku zwiększania celów redukcji emisji gazów cieplarnianych przez unijne instytucje nie zmienią się strategiczne kierunki, którymi powinien podążać polski sektor energetyczny.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Ekspert przypomniała, że Polityka Energetyczna Polski do 2040 roku, która została skierowana do akceptacji rządu, zakłada między innymi rozwój energetyki wiatrowej i jądrowej.

elektrownia atomowa prąd atom free shut 1200.jpg
Minister klimatu i środowiska: bez energii nuklearnej trudno będzie osiągnąć ambitne cele klimatyczne

Jak podkreśliła, resort bierze udział w procesie kreowania tempa dojścia do neutralności klimatycznej poprzez aktywne negocjacje na poziomie unijnym. Ale już teraz - jak mówiła - bez względu na to, czy cel klimatyczny będzie zwiększany, Polska potrzebuje strategicznego dokumentu wskazującego kierunki rozwoju polskiej energetyki:

Aktualnie unijny cel na 2030 rok to redukcja emisji dwutlenku węgla o 40 procent. Wciąż jednak toczą się dyskusje na ten temat. Komisja Europejska proponuje ograniczenie emisji o co najmniej 55 procent, a Parlament Europejski - o 60 procent.

Posłuchaj
00:29 10781512_1.mp3 Ekspertka z resortu klimatu i środowiska Ksenia Ludwiniak mówi, że resort bierze udział w procesie kreowania tempa dojścia do neutralności klimatycznej poprzez aktywne negocjacje na poziomie unijnym. (IAR)

węgiel kopania Gdynia 1200.jpg
"Będziemy likwidować kopalnie węgla kamiennego". Wójcik o wymogach polityki klimatycznej UE

Projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku jest na etapie prac Komitetu Koordynacyjnego do spraw Polityki Rozwoju, któremu przewodniczy minister funduszy i polityki regionalnej. Potem trafi na ścieżkę rządową w ramach komitetów w kancelarii premiera.

Ten dokument strategiczny wskazujący kierunki, w których zmierzać będzie polski sektor energetyczny, opiera się na trzech filarach: sprawiedliwa transformacja, zeroemisyjny system energetyczny i dobra jakość powietrza.

Projekt zakłada, że w 2030 roku udział odnawialnych źródeł energii w końcowym zużyciu energii brutto wyniesie co najmniej 23 procent, a udział węgla w wytwarzaniu energii elektrycznej nie będzie przekraczać 56 procent. Dokument przewiduje też budowę elektrowni jądrowych i morskich farm wiatrowych.

IAR, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy stawiają na energię słoneczną. Rośnie liczba instalacji fotowoltaicznych

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 13:12
W Polsce dynamicznie rośnie liczba instalacji fotowoltaicznych. Wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska stwierdził podczas Kongresu Innowacji w Energetyce, że w ostatnim roku jesteśmy świadkami bezprecedensowych zmian zachodzących w energetyce. Przyczynił się do tego między innymi uruchomiony w 2019 roku program "Mój prąd" mający na celu wsparcie energetyki prosumenckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Wiech: najbliższe lata będą czasem nadrabiania zaległości w energetyce

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 11:30
Biorąc pod uwagę zaostrzającą się politykę klimatyczną Unii Europejskiej, nadchodzące lata zapowiadają się jako okres szybkiego nadrabiania zaległości w polskiej energetyce, zwłaszcza jeżeli chodzi o przejście na energię bardziej przyjazną środowisku - mówi portalowi PolskieRadio24.pl zastępca redaktora naczelnego serwisu Energetyka24.com Jakub Wiech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będziemy likwidować kopalnie węgla kamiennego". Wójcik o wymogach polityki klimatycznej UE

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 21:18
- Zielony Ład, który się wiąże z polityką klimatyczną, wymaga ograniczenia emisji dwutlenku węgla - powiedziała w Polskim Radiu 24 Teresa Wójcik komentując wymagania unijnej polityki klimatycznej wobec Polski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister klimatu i środowiska: bez energii nuklearnej trudno będzie osiągnąć ambitne cele klimatyczne

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2020 10:00
- Będzie bardzo trudno osiągnąć ambitne cele klimatyczne bez energii nuklearnej – uważa minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Swoją opinię wyraził podczas rozmowy z waszyngtońskim think tankiem Atlantic Council, a w wirtualnej rozmowie z ambasadorem Richardem L. Morningstarem tłumaczył zawiłości i historyczne uwarunkowania polskiej energetyki.
rozwiń zwiń