X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

MR: wsparcie dla rolników zajmujących się produkcją trzody chlewnej

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 16:43
Do 20 grudnia rolnicy zajmujący się hodowlą trzody chlewnej w cyklu otwartym będą mogli ubiegać się o wsparcie. Chodzi o producentów, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami wywołanymi przez pandemię.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: GITTI.NUNCHO/Shutterstock.com

Minister rolnictwa Grzegorz Puda przypomniał, że wielu rolników, zajmujących się przede wszystkim produkcją zwierzęcą, otrzymało pomoc ze względu na straty w gospodarstwach podczas pandemii.

Wśród nich byli hodowcy trzody chlewnej, ale tylko ci prowadzący produkcję w cyklu zamkniętym. Szef resortu rolnictwa ocenił, że było to niesprawiedliwe, dlatego teraz o pomoc będą mogli starać się również rolnicy hodujący świnie w cyklu otwartym.

- Podjąłem działania, aby znaleźć środki finansowe i wesprzeć również tych producentów, tych rolników, którzy na co dzień zajmują się produkcją trzody chlewnej w cyklu otwartym - oświadczył minister.

1200_rolnictwo_shutterstock.jpg
Do 100 tysięcy złotych na zabezpieczenie gospodarstwa. ARiMR szykuje program dla rolników

Zastępca Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Renata Mantur przedstawiła kryteria, które musi spełnić rolnik ubiegający się o wsparcie finansowe. Pomoc będzie przysługiwała tym producentom trzody chlewnej, którzy w okresie od 1 marca do 15 lipca tego roku utrzymywali średnio dziennie co najmniej 21 świń.

Wnioski będą mogli składać tylko ci rolnicy, którzy wcześniej nie otrzymali pomocy ze względu na kryzys spowodowany koronawirusem.
Środki będą wypłacane w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Cykl zamknięty to taka forma organizacji produkcji, że w gospodarstwie odbywa się chów trzody chlewnej od rozrodu do tuczu, czyli do intensywnego żywienia i pielęgnowania świń w celu uzyskania żywca rzeźnego. W przypadku cyklu otwartego chów prosiąt odbywa się w innym gospodarstwie niż tucz.

IAR, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Budżet UE: Polska walczy o większe środki dla rolnictwa: wyrównanie dopłat rolniczych, większe wsparcie dla małych gospodarstw

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 12:18
Polska zapowiada twardą walkę u unijny budżet dla rolnictwa na lata 2021-27 a także zwiększenie dopłat do krów i trzody chlewnej jeszcze w tej perspektywie finansowej.Chodzi o sprawiedliwszy podział środków między krajami UE oraz między dużymi a małymi gospodarstwami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do 100 tysięcy złotych na zabezpieczenie gospodarstwa. ARiMR szykuje program dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 11:31
- Jeszcze w tym roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmować wnioski od rolników, którzy chcą w swoich gospodarstwach zrealizować inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych - mówi Tomasz Kuśnierek, wiceprezes Agencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na konta rolników płyną zaliczki dopłat bezpośrednich. ARiMR wypłaciła już 10 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 16:00
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 16 listopada br. wypłaciła 10 mld zł w formie zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich oraz niektórych płatności w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - poinformowało ministerstwo rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do 500 tys. zł. wsparcia na inwestycje na obszarach Natura 2000. ARiMR ma ofertę dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 13:25
Są pieniądze dla rolników, którzy chcą inwestować w gospodarstwa położone na obszarach Natura 2000. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków o wsparcie.
rozwiń zwiń