X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Trwa nabór z krajowych i europejskich programów pomocowych. Zobacz terminy rekrutacji i rodzaje wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 19:43
Wiele z programów pomocowych i związanych z nimi konkursów jest kierowanych do przedsiębiorców, a także jednostek samorządu terytorialnego, stowarzyszeń czy organizacji pozarządowych. W grudniu trwa łącznie 57 naborów z programów krajowych, regionalnych i Europejskiej Współpracy Terytorialnej.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: pixabay

Dofinansowanie dla firm

Firmy mogą liczyć jednak na wsparcie – m.in. w obszarze szkoleń i doradztwa, które ma na celu likwidację skutków pandemii. Z dofinansowania skorzystać mogą firmy w branżach: finansowej, IT, motoryzacyjnej, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej, odzysku materiałowego surowców, żywności wysokiej jakości, komunikacji marketingowej, telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa, gospodarki wodno-ściekowej i rekultywacji, chemicznej, przemysłu lotniczo-kosmicznego, handlu oraz usług rozwojowych.

Oferta kierowana jest nie tylko do firm z sektora MŚP, ale także dużych przedsiębiorstw. Tematy szkoleń odpowiadają zaś na najpilniejsze potrzeby poszczególnych sektorów. Rekrutacja prowadzona jest do połowy grudnia.

Innowacje dla zdrowia

Do końca grudnia można ubiegać się o środki na projekty badawczo-rozwojowe związane z diagnostyką i leczeniem SARS-CoV-2. Być może wyniki tych prac przybliżą nas do opracowania skutecznego leku, efektywniejszego zapobiegania zakażeniem i zakończenia pandemii. Na ten cel przeznaczyliśmy 200 mln złotych.

Unia Europejska FREE 1200.jpg
Fundusze europejskie na przyjazne wzornictwo. Na najlepsze pomysły czeka 70 mln zł

O dofinansowanie w konkursie "Szybka ścieżka – koronawirusy" ubiegać się mogą przedsiębiorstwa, oraz konsorcja składające się z firm lub przedsiębiorców i jednostek naukowych.

Start-upy

W dalszym ciągu trwa konkurs "Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej". Przeznaczony jest on dla mikro- i małych przedsiębiorców, którzy brali udział w pierwszym etapie konkursu "POPW Platformy startowe dla nowych pomysłów" i pozytywnie zrealizowali swój projekt. Kolejnym krokiem dla nich ma być rozwinięcie działalności – wejście produktu na rynki krajowe i zagraniczne oraz zwiększanie sprzedaży.

Maksymalna kwota dofinansowania to nawet 1 mln złotych. Na co można przeznaczyć te środki? Na zakup usług doradczych lub eksperckich, pensje dla pracowników zaangażowanych w projekt lub promocję swojego przedsięwzięcia. Wnioski można składać do 30 grudnia 2021 roku. 

Dostępność Plus

"Design dla przedsiębiorców. Dostępność Plus" umożliwia podjęcie współpracy z profesjonalnym projektantem i stworzenie strategii wzorniczej dla firmy. Kiedy otrzymasz środki, będziesz mógł je przeznaczyć np. na usługi doradcze, licencje i patenty czy zakup odpowiedniego sprzętu. Dofinansowanie może wynieść nawet 1,1 mln zł.

Wnioski w tym naborze mogą składać mikro-, mali i średni przedsiębiorcy (z wyjątkiem tych z terytorium makroregionu Polski Wschodniej, tj. województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego). O wsparcie możesz ubiegać się do 28 lipca 2021 roku.

funduszeeuropejskie.gov.pl, PR24, akg

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Jarosińska-Jedynak: liczymy, że pieniądze będą z początkiem przyszłego roku

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 10:40
Będziemy chcieli jak najszybciej, nawet z końcem roku przedstawić, Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Liczymy, że na początku przyszłego roku unijne pieniądze trafią do gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MFiPR: dodatkowe pieniądze z UE dla służby zdrowia na walkę z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 15:04
Ze środków unijnych trafi do sektora zdrowia na walkę z pandemią dodatkowe 300 mln zł - podało ministerstwo funduszy i polityki regionalnej. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup ambulansów, środków do dezynfekcji i ochrony osobistej czy aparaturę medyczną dla szpitali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusze europejskie na przyjazne wzornictwo. Na najlepsze pomysły czeka 70 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 14:48
Z pomocą Funduszy Europejskich będzie można skorzystać z profesjonalnej pomocy projektanta przy opracowaniu innowacyjnych projektów wzorniczych przyjaznych dla osób o szczególnych potrzebach. W konkursie "Design dla przedsiębiorców. Dostępność Plus" dla mikro-, małych i średnich firm czeka 70 mln złotych - poinformowało MFiPR.
rozwiń zwiń