X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Konkurs "Wielkie Wyzwanie: Energia". Milion złotych dla najlepszego nowatorskiego pomysłu

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 15:15
Jeszcze niespełna przez dwa tygodnie można się zgłaszać do konkursu o "Wielkie Wyzwanie: Energia". Konkurs organizuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a zadaniem, jest opracowanie prototypu kompaktowego urządzenia do przekształcania energii wiatru w energię elektryczną w możliwie najefektywniejszy sposób. Dla najlepszego projektu czeka nagroda w wysokości miliona złotych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Maciej Malski-Brodzicki, koordynator "Wielkiego Wyzwania: Energia" w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju wyjaśnia, że konkurs to ważne społecznie wyzwanie dla wynalazców, naukowców i innowatorów. - Celem przedsięwzięcia jest pokazanie działających generatorów wiatrowych, które mogą być wykorzystane w gospodarstwach domowych lub w miejscach oddalonych od sieci energetycznej - dodał.


Posłuchaj
00:24 10772237_3.mp3 Maciej Malski-Brodzicki, koordynator konkursu "Wielkiego Wyzwania: Energia" w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju mówi, że konkurs to ważne społecznie wyzwanie dla wynalazców, (IAR)naukowców i innowatorów.

Maciej Malski-Brodzicki wyjaśnia, że aby wziąć udział w konkursie, do 14 grudnia należy wypełnić formularz na stronie wielkiewyzwanie.ncbr.gov.pl i stworzyć profil, na którym zaprezentowany zostanie projekt.

Diana Grytsku e-sport gaming gry komputerowe nastolatek 1200.jpg
Duże pieniądze dla polskich twórców gier. NCBR podsumowuje konkurs GameINN

Weryfikacja odbędzie się na podstawie oceny 3 minutowych filmów nadesłanych przez uczestników do marca przyszłego roku - NCBR sprawdzi, czy zaprezentowane prototypy działają.


Posłuchaj
00:26 10772237_1.mp3 Maciej Malski-Brodzicki z NCBR wyjaśnia, jakie są warunki uczestnictwa w konkursie "Wielkie Wyzwanie: Energia". (IAR)

Jak wyjaśnia, że przed konstruktorami postawiono kilka kluczowych wymagań: waga prototypu nie może przekraczać 200 kilogramów, wielkość nie powinna przekraczać 2 metrów, głośność urządzenia nie może też przekraczać 50 decybeli.


Posłuchaj
00:25 10772237_2.mp3 Maciej Malski-Brodzicki z NCBR wyjaśnia, że przed konstruktorami postawiono kilka kluczowych wymagań. (IAR)

Podczas sierpniowego finałowego etapu zawodów na stadionie PGE Narodowy, urządzenia zostaną poddane działaniu sztucznego wiatru o zmiennej prędkości, identycznego dla każdego z nich.

Drużyna, która najlepiej poradzi sobie z zadaniem przetworzenia energii wiatru w energię elektryczną zostanie zwycięzcą wyzwania i wygra milion złotych.

IAR, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zawiadomienie do prokuratury po kontroli przetargów w NCBR

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 07:42
Prokuratura ustali, czy w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju dochodziło do naruszeń przy przetargach dotyczących komercjalizacji wyników prac badawczych. Sprawę do prokuratury, po wcześniejszej kontroli w NCBR, zgłosiło Centralne Biuro Antykorupcyjne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

300 mln zł na rozwiązania w walce z pandemią. NCBR ogłasza konkurs

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 07:43
Co najmniej 300 mln zł przeznaczy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na projekty w zakresie diagnostyki, leczenia i profilaktyki dotyczących epidemii koronawirusa. Wnioski w konkursie "Koronawirusy" przedsiębiorcy i naukowcy mogą składać od 6 maja. Trwa też nabór na dofinansowanie prac badawczo-rozwojowych realizowanych przez szpitale jednoimienne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duże pieniądze dla polskich twórców gier. NCBR podsumowuje konkurs GameINN

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 14:26
Ponad 150 milionów złotych dostaną polscy twórcy gier komputerowych na innowacyjne projekty. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach czwartego konkursu GameINN przyznało dofinansowanie 43 firmom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samoobsługowe kasy przyszłości to szybsze i wygodniejsze zakupy. NCBR dofinansowuje światowej skali innowacje

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 10:00
Krótsze kolejki w sklepach, szybsze i wygodniejsze zakupy. To już niedługo będzie możliwe dzięki realizacji innowacyjnego projektu systemu dla kas samoobsługowych, opartego o technologię rozpoznawania produktów na obrazie. Na ten cel spółka Plastream otrzymała ponad 6 mln zł dofinansowania z NCBR.
rozwiń zwiń