X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Mniej klientów w galeriach handlowych po ich ponownym otwarciu. Są nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 14:02
Przedstawiciele branży handlowej poinformowali, że w sobotę ruch w galeriach handlowych był o prawie 30 procent mniejszy niż rok temu. Tego dnia ponownie otwarto sklepy w galeriach handlowych po ich trzytygodniowym zamknięciu w związku z koronawirusem.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

We wszystkich obiektach został wprowadzony reżim sanitarny i limit liczby klientów. Jak powiedziała Justyna Kur, wiceprezes Polskiej Rady Centrów Handlowych, przestrzegania ograniczeń pilnują pracownicy galerii.


Posłuchaj
00:26 10773018_1.mp3 Justyna Kur, wiceprezes Polskiej Rady Centrów Handlowych, o ponownym otwarciu galerii handlowych. (IAR)

- W minioną sobotę limity zazwyczaj nie przekraczały pułapu 60-70 procent dopuszczalnej liczby osób, które mogą przebywać w centru" - mówi Justyna Kur.

W galeriach handlowych i w sklepach większych niż sto metrów kwadratowych może przebywać nie więcej niż jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Wprowadzenie limitu spowodowało, że przed niektórymi ze sklepów tworzą się kolejki.

Wiceprezes Polskiej Rady Centrów Handlowych Anna Malcharek powiedziała, że obsługa galerii handlowych stara się egzekwować zachowanie półtorametrowego dystansu pomiędzy klientami czekającymi w kolejkach.

Posłuchaj
00:23 10773018_2.mp3 Wiceprezes Polskiej Rady Centrów Handlowych Anna Malcharek mówi, że obsługa galerii handlowych stara się egzekwować zachowanie półtorametrowego dystansu przez klientów oczekujących w kolejkach. (IAR)

- Wyczuliliśmy nasze ekipy ochrony oraz zarządców, żeby między osobami stojącymi w kolejce był utrzymany półtorametrowy dystans, w centrach handlowych pojawiły się również naklejki pokazujące w którym miejscu należy stanąć, by półtorametrowy dystans został utrzymany - mówi Anna Malcharek.

W galeriach handlowych i w internecie udostępniono tez broszurę poświęconą temu jak bezpiecznie zaplanować zakupy świąteczne. Wiele obiektów wydłużyło godziny otwarcia.

Według danych Polskiej Rady Centrów Handlowych, w naszym kraju działa blisko 570 galerii handlowych.

IAR, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co ze zniesieniem zakazu handlu w niedzielę 6 grudnia? Sejm zdecydował

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 01:15
Sejm uchwalił nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zdecydowano m.in. o wprowadzeniu dodatkowej niedzieli handlowej 6 grudnia 2020 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie handlowe znowu otwarte. Jakie obowiązują zasady sanitarne?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 10:02
Od soboty, po przerwie, sklepy oraz punkty usługowe w galeriach i parkach handlowych są dostępne dla kupujących, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Najbliższa niedziela 29 listopada jest jednak niehandlowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekonomista: byłbym daleki od ogłaszania końca ery normalnego handlu

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 12:09
- Jeśli tylko opanujemy pandemię, nie ma mowy o tym, aby utrzymywać taką dynamikę wzrostów obrotów internetowych. Niegdyś były prognozy, że dziś będą królowały tylko wielkie sklepy i hipermarkety. Kierunek okazał się jednak zupełnie inny - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obawiamy się wzrostu zagrożenia dla pracowników handlu". Lewandowski o otwieraniu galerii handlowych

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 16:21
- Nie zazdroszczę rządowi, że musi ważyć pomiędzy gospodarką a zdrowiem i życiem obywateli - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Lewandowski z NSZZ Solidarność. 
rozwiń zwiń