X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

MRPiT: w grudniu można spodziewać się wolniejszego tempa inflacji

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 15:26
W ujęciu rok do roku ceny wzrosną o ok. 2,7 proc. - szacuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Resort prognozuje m.in. zbliżone do listopadowego tempo zmian cen paliw i wolniejszy wzrost cen żywności.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Jak podał w szybkim szacunku Główny Urząd Statystyczny, ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie 2020 r. wzrosły o 3,0 proc. rdr.

MRPiT zwróciło uwagę, że w listopadzie ceny rosły wolniej niż w październiku. - Te dobre dla konsumentów informacje są efektem spadku cen paliw i wolniejszego wzrostu cen żywności i napojów bezalkoholowych - zaznaczyli analitycy resortu. - W grudniu ceny będą rosły jeszcze wolniej, a inflacja wyniesie ok. 2,7 proc. - ocenił wiceminister rozwoju, pracy i technologii Robert Tomanek.

1200_pieniądze_shutterstock.jpg
GUS podał dane o inflacji za listopad. Pozytywne zaskoczenie

Odnosząc się do wtorkowych danych GUS resort podkreślił, że w listopadzie, trzeci miesiąc z rzędu, spadek cen paliw do prywatnych środków transportu utrzymał się na poziomie 9,2 proc. (rdr). Natomiast wobec poziomu sprzed miesiąca ceny paliw wzrosły o 0,2 proc.

Dodano, że listopad jest kolejnym miesiącem, w którym notuje się spowolnienie wzrostu cen żywności i napojów bezalkoholowych – do 2 proc. wobec 2,3 proc. w październiku i 2,7 proc. we wrześniu.

Jednocześnie listopadowy poziom cen żywności i napojów był o 0,1 proc. niższy niż miesiąc wcześniej. Z kolei ceny nośników energii wzrosły o 4,7 proc. w ujęciu rocznym oraz o 0,2 proc. w ujęciu miesięcznym.

- W grudniu można spodziewać się wolniejszego tempa inflacji – w ujęciu rok do roku ceny wzrosną o ok. 2,7 proc. - ocenia MRPiT. Analitycy spodziewają się utrzymania obserwowanych tendencji - zbliżonego tempa zmian cen paliw oraz wolniejszego wzrostu cen żywności. 

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaki był III kwartał dla polskiej gospodarki? GUS podał dane o PKB i inflacji

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 18:00
Produkt Krajowy Brutto w III kwartale 2020 roku spadł o -1,6 proc. licząc rdr wobec spadku o - 8,4 proc. rdr w II kw. 2020 r. - wynika z flash szacunku GUS. Polska gospodarka wciąż na pozycji mocnego gracza na tle znacznie większych spadków PKB w innych krajach UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inflacja w październiku. NBP podał dane

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 14:33
W październiku 2020 r. inflacja po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 4,2 proc., a wskaźnik CPI w analizowanym okresie sięgnął 3,1 proc. - podał Narodowy Bank Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: inflacja może być niższa niż oficjalne dane GUS, ale po pandemii wzrośnie

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 07:49
W najbliższych latach po pandemii inflacja może utrzymywać się na wyższym poziomie niż średnia z ostatnich dwóch dekad – uważają analitycy PKO BP. Przyszłą inflację będą determinowały m.in. demografia, transformacja energetyczna, wojny handlowe, kształt polityki redystrybucyjnej państwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GUS podał dane o inflacji za listopad. Pozytywne zaskoczenie

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 11:05
Inflacja CPI w listopadzie wzrosła o 3,0 proc. licząc rok do roku i nie  zmieniła się od października (mdm) wynika z szybkiego szacunku (flash) GUS.
rozwiń zwiń