X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Uwaga na obietnice szybkiego zysku. UOKiK: seniorzy są szczególnie podatni na takie reklamy

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 14:06
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny ostrzega przed reklamami, które zachęcają do inwestowania, wykorzystując wizerunki znanych osób.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/JP WALLET

Przede wszystkim należy uważać na obietnice szybkiego i wysokiego zysku bez wychodzenia z domu i rzekomo bez ryzyka.

Tomasz Chróstny podkreśla, że często w internecie pojawiają się reklamy bezprawnie wykorzystujące wizerunki znanych osób.

E-HANDEL.jpg
Straszak na nieuczciwych sprzedawców. UOKiK będzie blokował strony internetowe?

Zwabione w ten sposób osoby pozostawiają swoje dane kontaktowe, po czym są zachęcane do inwestowania między innymi w kryptowaluty i na walutowym rynku Forex.

Posłuchaj
00:33 10770908_1.mp3 Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed reklamami, które zachęcają do inwestowania, wykorzystując wizerunki znanych osób. (Arkadiusz Augustyniak/IAR)

Zdarzały się przypadki, że pozostawione w internecie dane były wykorzystywane do wyłudzania kredytów i pożyczek na nazwiska osób, które takie dane pozostawiły.

Prezes UOKiK-u poinformował, że szczególnie podatni na takie reklamy są seniorzy oraz osoby młode, które nie mają doświadczenia inwestycyjnego.

IAR, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawie 1,7 mln zł kary za opóźnione płatności dla sadowników. Jest decyzja UOKiK

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 10:54
UOKiK nałożył blisko 1,7 mln zł kary na należącą do chińskiego koncernu spółkę Appol. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podał, że w nieuczciwy sposób wykorzystywała ona przewagę kontraktową wobec dostawców jabłek, opóźniając płatności za dostawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Straszak na nieuczciwych sprzedawców. UOKiK będzie blokował strony internetowe?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 12:40
Już wkrótce Urząd Ochrony Konkurenci i Konsumentów może zyskać całkiem nowe narzędzie do walki z nieuczciwymi przedsiębiorcami. - To jest to słynne blokowanie stron - zapowiada Małgorzata Cieloch z UOKiK. Jakie jeszcze uprawnienia będą mogli wykorzystywać urzędnicy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwa banki pod lupą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Chodzi o koszty kredytów

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 13:45
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) postawił zarzuty Bankowi Handlowemu i Bankowi Pocztowemu, które - jak pisze Urząd - nie rozliczają prawidłowo kosztów pożyczek i kredytów konsumenckich spłaconych przed terminem i nie zwracają pieniędzy konsumentom.
rozwiń zwiń