X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

ARiMR: rolnicy mogą wnioskować o wsparcie do dwóch programów. Zobacz, czego dotyczą

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 14:19
W poniedziałek ruszyły dwa nabory wniosków do programów, z których można otrzymać wsparcie na inwestycje przeciwsuszowe oraz na rozwój usług rolniczych - poinformowała ARiMR. W pierwszym przypadku można zdobyć do 100 tys. zł, a w drugim do 0,5 mln zł.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Agencja wyjaśniła, że w przypadku inwestycji poprawiających odporność gospodarstw rolnych na suszę o wsparcie finansowe mogą ubiegać się rolnicy posiadający gospodarstwo o powierzchni co najmniej 1 ha i nie większe niż 300 ha, którzy w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku wykazał przychód w wysokości co najmniej 5 tys. zł.

Warunkiem ubiegania się o pomoc jest również posiadanie wpisu w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

ARiMR poinformował, że wsparcie jest przyznawane na realizację inwestycji ulepszających już istniejące instalacje nawadniające, powiększających obszar nawadniania lub jednocześnie powiększających obszar nawadniania i ulepszających już istniejące instalacje.

pole rolnictwo traktor 1200 Glowimages.jpg
Do 100 tysięcy złotych na zabezpieczenie gospodarstwa. ARiMR szykuje program dla rolników

Pieniądze można zdobyć m.in. na: budowę studni i zbiorników; zakup maszyn i urządzeń do poboru, magazynowania, uzdatniania, odzyskiwania lub rozprowadzania wody, instalacji nawadniających i systemów do sterowania nawadnianiem.

Jak wyjaśniono, limit finansowy na jednego beneficjenta i jedno gospodarstwo wynosi 100 tys. zł, przy czym refundacji podlega 50 proc. kosztów poniesionych na realizację inwestycji (60 proc. w przypadku młodego rolnika). Minimalna wartość inwestycji musi być wyższa niż 15 tys. zł.

Drugi program z kolei jest adresowany do przedsiębiorców, którzy pracują już na rzecz rolników i chcą rozwijać swoją działalność w zakresie usług wspomagających produkcję roślinną lub chów i hodowlę zwierząt gospodarskich, czy też usług świadczonych po zbiorach.

O wsparcie finansowe mogą obiegać się osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, które jako mikro- lub małe przedsiębiorstwa wykonują działalność gospodarczą obejmującą świadczenie usług dla gospodarstw rolnych przez okres co najmniej 2 lat poprzedzających dzień złożenia wniosku.

uprawa rolnik rolnictwo koszta 1200.jpg
ARiMR pomoże w odbudowie gospodarstwa zniszczonego przez kataklizm. Rusza nabór wniosków

Agencja wyjaśniła, że refundacji podlega do 50 proc. kosztów kwalifikowanych, do których zalicza się m.in. koszty zakupu lub leasingu nowych maszyn, narzędzi lub urządzeń do produkcji rolnej, aparatury pomiarowej i kontrolnej, sprzętu komputerowego i oprogramowania służących do zarządzania przedsiębiorstwem lub wspomagających sterowanie procesem świadczenia usług.

Pomoc przyznaje się i wypłaca do wysokości limitu, który w okresie realizacji programu wynosi maksymalnie 500 tys. zł na jednego beneficjenta.

Wnioski o pomoc finansową przyjmowane są przez oddziały regionalne ARiMR. W przypadku inwestycji przeciwsuszowych wnioski można składać do 28 stycznia 2021 r., z kolei w przypadku programu wsparcia usług - do 13 stycznia 2021 r.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ARiMR pomoże w odbudowie gospodarstwa zniszczonego przez kataklizm. Rusza nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 13:14
Od dziś rolnicy mogą składać wnioski o pomoc w związku z wystąpieniem w ich gospodarstwach klęsk żywiołowych. Mowa o przymrozkach, suszy, podtopieniach czy gradobiciach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawet 250 tys. zł na nowy biznes na wsi. Zobacz, na co można otrzymać dotację

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 17:40
Od dziś do końca listopada rolnicy mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rolnictwo wysokiej jakości. ARiMR uruchamia nabór w nowym programie

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 11:40
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła kolejny nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości". Pomoc finansowana jest z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do 100 tysięcy złotych na zabezpieczenie gospodarstwa. ARiMR szykuje program dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 11:31
- Jeszcze w tym roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmować wnioski od rolników, którzy chcą w swoich gospodarstwach zrealizować inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych - mówi Tomasz Kuśnierek, wiceprezes Agencji.
rozwiń zwiń