X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Odmrożenie handlu od przyszłej soboty. Branża pozytywnie o decyzji rządu

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 13:50
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców z zadowoleniem przyjął decyzję rządu o otwarciu od przyszłej soboty, 28 listopada sklepów i galerii handlowych. Również inne organizacje branżowe pozytywnie skomentowały decyzję rządu dotyczącą ponownego otwarcia handlu.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay
Według Związku na razie co prawda nie wiadomo, jaki charakter ma mieć "najwyższy reżim sanitarny" i jak daleko będzie ingerował w organizację sklepów, niemniej jednak sam fakt dopuszczenia placówek handlowych do funkcjonowania "zasługuje na gorącą aprobatę".


Jak zaznaczono, ZPP ma nadzieję, że jak najszybciej zostaną opublikowane oficjalne wytyczne sanitarne dotyczące handlu, tak by właściciele podmiotów mieli czas na jak najlepsze przygotowanie swoich sklepów do realizacji nowych założeń.

supermarket1200.jpg
Niedziele handlowe w grudniu. Oto dwa warianty rozwiązań dotyczących ograniczeń

Związek liczy, że wraz z odmrożeniem handlu podjęte zostaną prace nad przywracaniem do życia kolejnych sektorów gospodarki. - Całkowicie wspierając decyzję o ponownym otwarciu handlu, apelujemy o rozpoczęcie już w tej chwili prac nad odmrażaniem kolejnych branż i przygotowaniem zestawu reżimów sanitarnych dostosowanych do ich specyfiki - czytamy w komunikacie ZPP.
Posłuchaj
00:18 10753833_1.mp3 Od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Mówi premier Mateusz Morawiecki. (IAR)
 


Zdaniem ZPP branże takie jak np. gastronomia udowodniły, że doskonale potrafią funkcjonować w warunkach ścisłego reżimu sanitarnego. Każdy kolejny tydzień ich zamknięcia to następne bankructwa i redukcje zatrudnienia - podkreślono.


Decyzja rządu o otwarciu sklepów i galerii handlowych jest racjonalna - oceniła Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji (POHiD). Prezes POHiD Renata Juszkiewicz zapewniła, że placówki handlowe będą przestrzegać wymaganego przez rząd reżimu sanitarnego.

GALERIA HANDLOWA zakupy ludzie sklepy F 1200.jpg
Prof. Krysiak o rządowej strategii walki z pandemią: wyważone podejście, rozluźnienia idące w rozsądnym kierunku

- Decyzję premiera Mateusza Morawieckiego o przywróceniu funkcjonowania sklepów przyjmujemy z radością - powiedziała Juszkiewicz. - Będziemy w odpowiedzialny sposób przestrzegać reżimów sanitarnych, bo mamy świadomość, że to kwestia bezpieczeństwa pracowników, klientów i stałego funkcjonowania handlu - dodała.

- Jest to racjonalna decyzja, dzięki której w okresie przedświątecznym polskie rodziny nie zostaną pozbawione możliwości dokonywania tradycyjnych zakupów i robienia prezentów. Branża handlowa, jak pokazują dane, nie jest źródłem zakażeń, dlatego też Polacy mogą się czuć w sklepach całkowicie bezpiecznie - oceniła szefowa POHiD.

Jak zaznaczyła, organizacja chciałaby, aby rząd uwzględnił postulat branży dotyczący przywrócenia handlowych niedziel w grudniu. Dodała, że to pomogłyby w rozłożeniu ruchu klientów na siedem dni, z korzyścią dla konsumentów w tym szczególnym okresie przedświątecznym.

Wicepremier Jarosław Gowin oświadczył konferencji prasowej, że jego ministerstwo stoi na stanowisku, iż warto rozważyć, aby przynajmniej niedziela, 6 grudnia była handlowa. Prowadzimy w tej sprawie konsultacje ze związkami zawodowymi - poinformował.

Także branża centrów handlowych z dużą ulgą przyjęła decyzję rządu o otwarciu galerii handlowych od soboty, 28 listopada w zaostrzonym rygorze sanitarnym - poinformowała Polska Rada Centrów Handlowych. Dodała, że dzięki temu wiele firm nie zbankrutuje i uratowanych zostanie tysiące miejsc pracy.

- Cieszymy się, że rząd uwzględnił przedstawiane przez najemców oraz wynajmujących dane i informacje nt. zastosowanych środków bezpieczeństwa w obiektach handlowych oraz argumenty ekonomiczne - przekazała Rada. Jak podkreśliła, galerie handlowe są jednymi z najbezpieczniejszych miejsc w przestrzeni publicznej.
Posłuchaj
00:25 10753849_1.mp3 Rząd przedstawił plan znoszenia ograniczeń epidemicznych w gospodarce. Mówi wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. (IAR)
 
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od przyszłej soboty, czyli 28 listopada, placówki handlowe będą mogły działać w "najwyższym reżimie sanitarnym". Jak wyjaśniał, handlowcy z różnych branż podczas spotkań z rządem zapewniali, że "będą dbali o to, żeby była odpowiednio mała liczba ludzi, podobnie jak w sklepach spożywczych i drogeriach, żeby można było utrzymać też reżim sanitarny".
Placówki gastronomiczne, kulturalne jak kina czy teatry, siłownie i kluby fitness będą zamknięte przynajmniej do 27 grudnia. Przed świętami poinformujemy, co dalej - stwierdził premier.

IAR/PAP, PR24, akg
 
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dobry czas dla e-handlu. Pandemia sprzyja rozwojowi branży

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 11:26
Już co 6 Polak deklaruje, że zamiast w sklepach stacjonarnych kupuje w internecie. Ryzyko związane z koronawirusem mocno wpłynęło na zmianę sposobu nabywania niektórych towarów - mówi Marek Gieorgica z Santander Consumer Bank, który opracował raport "Polaków portfel własny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odmrażanie handlu. Jako pierwsze mogą zostać otwarte sklepy meblarskie

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 12:23
Rząd, po ubiegłotygodniowych konsultacjach z przedstawicielami branży, rozważa zniesienie części ograniczeń epidemicznych w handlu. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w środę 18 listopada na posiedzeniu rządowego sztabu kryzysowego. Jak mówi wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk, na początku mogą zostać ponownie otwarte sklepy meblarskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niedziele handlowe w grudniu. Oto dwa warianty rozwiązań dotyczących ograniczeń

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 13:52
- Trwają rozmowy na temat niedziel handlowych w grudniu z pracodawcami, pracownikami i związkami zawodowymi - powiedziała w środę wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Krysiak o rządowej strategii walki z pandemią: wyważone podejście, rozluźnienia idące w rozsądnym kierunku

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 12:24
- To utrzymanie równowagi między kontrolowaniem procesu zakażeń i mocą przerobową szpitali a potencjałem ekonomicznym. Działanie reprezentowane przez premiera ma się również przyczynić do maksymalizacji korzyści w trudnej sytuacji - tak o zapowiedzianych działaniach rządu na najbliższe tygodnie powiedział prof. Zbigniew Krysiak ze Szkoły Głównej Handlowej.
rozwiń zwiń